Atatürk rahmet ve minnetle anıldı

1167

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikalinin 79. Yıl dönümünde Kütahya’da anıldı.

Zafer Meydanı’nda Kütahya Valisi Ahmet Hamdi Nayir, Hava Er Eğitim Tugayı ve Garnizon Komutanı Bülent Tatkan ile Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu Atatürk Anıtı’na çelenk sundu.

Saat 09.05’te sirenlerin çalmasıyla, saygı duruşunda bulunuldu ardından İstiklal Marşı okundu.

Zafer Meydanı’nda düzenlenen anma törenin ardından 10 Kasım Atatürk’ü Anma Haftası etkinlikleri Beylerbeyi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 79. yıl dönümü anma programı”yla devam etti.

Saygı Duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan anma programının açılış konuşmasını yapan Beylerbeyi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Uğur Mehmet Yücel, “Atatürk yaptıklarıyla sadece ülkemiz ve milletimiz adına değil, dünya platformunda da belli bir yere gelerek başarılı olmuş, kabiliyetli bir komutan, eşsiz bir reformist, zeki bir siyasetçi ve büyük bir devlet adamıdır. Dünyanın takdir ettiği Mustafa Kemal Atatürk, Türk milletinin kalbini fethetmiş, milletimizin gurur vesilesi olmuştur. Türk milleti Atatürk’ün yaptıklarını asla unutmayacaktır” dedi.

Konuşmaların ardından Beylerbeyi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinden Tuğçe Erdoğan, şiirini Atatürk’ün çok sevdiği Selanik Türküsü eşliğinde seslendirdi.

Ümit Yılmazer ve öğrencileri tarafından hazırlanan, Atatürk’ün bilim, sanat, spor, seçme ve seçilme hakkı gibi ülkemize kazandırdığı değerlerin görsel ve sözlü olarak paylaşıldığı sunum ile Edebiyat Öğretmeni Abdullah Karaköse’nin öğrencileriyle birlikte hazırladığı “10 Kasım ve Atatürk Söz Korosu” büyük beğeni topladı.

Beylerbeyi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmenleri Şengül Ertop ile Kazım Pala’nın “Bir Resim Yap Çocuğum” şiiri seslendirmesinin ardından ödül takdim törenine geçildi.

10 Kasım Atatürk’ü Anma Haftası kapsamında düzenlenen resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilerin ödülleri Kütahya Valisi Ahmet Hamdi Nayir, Hava Er Eğitim Tugay ve Garnizon Komutanı Hava Piyade Tuğgeneral Bülent Tatkan, Kütahya Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu tarafından verildi.

Hezar Dinari Kültür Merkezindeki anma programına, Kütahya Valisi Ahmet Hamdi Nayir, Hava Er Eğitim Tugay ve Garnizon Komutanı Hava Piyade Tuğgeneral Bülent Tatkan, Kütahya Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Ali Ulvi Yılmaz, İdare Mahkemesi Başkanı Mustafa Bilici, Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Rektörü Prof. Dr. Remzi Gören, Vali Yardımcısı Arif Yalçın, İl Jandarma Komutanı Albay Tayfun Dündar, İl Emniyet Müdürü Hasan Çevik, İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger, Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Nafi Güral, STK Temsilcileri, bazı daire müdürleri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir