Grup yolunda inceleme

1201

Kütahya protokolü, Kütahya Merkez’e bağlı Kumarı Mahallesi’nden başlayarak, Aslanapa ilçesine kadar uzanan ve yaklaşık 20 köye hitap eden Yokuşbaşı grup yolunda incelemelerde bulundu.

Vali Ahmet Hamdi Nayir, AK Parti Kütahya Milletvekilleri Şükrü Nazlı ile İshak Gazel, Aslanapa Kaymakam vekili Kadir Yurdagül, İl Jandarma Komutanı Albay Tayfun Dündar, İl Emniyet Müdürü Hasan Çevik, İl Genel Meclisi Başkanı Musa Yılmaz, İl Özel İdaresi Genel Sekreter Vekili Murat Koyak, İl Genel Meclisi üyeleri ile birlikte Yokuşbaşı grup yolunu inceledi.

Karayolları standardında yapılan yolun yalnızca asfalt maliyetinin 1,5 milyon lira olduğunu belirten İl Genel Meclisi Başkanı Musa Yılmaz, “Eski Gediz Yolu olarak bilinen Merkez ilçeyi Aslanapa, Çavdarhisar ve Gediz’e bağlayan alternatif yol niteliğindeki aşağı yukarı 20 köyümüze ulaşımı sağlayan, ulaşım noktasında yarı yarıya tasarruf sağlayan yolun geçen yıl onarımını yapmıştık. Bu sene de onarım yapılan 6 km.’lik kısma sıcak asfalt attık. Aslanapa tarafından da Ortaca’dan Dereköy’e kadar sıcak asfaltı getirmiştik. Hedefimiz bu iki ucu birleştirerek aşağı yukarı ulaşım sağlanan 20 köyde, 50 km’ye varan Merkez ilçeye ulaşımı kısaltmak ve konforlu bir yol ağına kavuşturmak. Bize sadece asfalt maliyeti 1,5 milyon lira. Geçen yıl yaptığımız altyapı çalışması ayrı. Fakat karayolları standartlarında yaptığımız bir yol çalışması. Bölgemize, ilimize hayırlı olsun” diye konuştu.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir