Yaşlı ve muhtaçlara ‘Evde Bakım’ hizmeti

1241

Altıntaş Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ‘Yaşlılara ve Muhtaçlara Evde Bakım Hizmeti Verilmesi Projesini’ hayata geçirdi.

Kaymakam Musa Kazım Çelik ve Vakıf Müdürü Muzaffer Emre ilk olarak Aydınlar Köyünde ikamet eden Muharrem Yavuz’un evini ziyaret ederek; projenin uygulanmasını başlattı.

Kaymakam Musa Kazım Çelik hayata geçirilen projenin içinde kendisinin de yer aldığından dolayı son derece mutlu olduğunu belirterek “İhtiyaç sahibi yaşlı insanlarımıza devlet olarak her alanda yardımcı olmaya çalışıyoruz. Evde Temizlik Hizmetimiz de bunlardan biri. Onların mutlu olduğunu görmek, ihtiyaçlarını gidermek bizleri de mutlu ediyor. Bu hizmetlerimizi halkımıza sunmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Öte yandan projenin ilçe merkezi ve köylerde ikamet eden 3294 sayılı kanun kapsamında ihtiyaç sahibi olan, muhtaçlığı tespit edilen ve halen Vakıftan yardım alan, bunun yanı sıra, yaşlı, engelli ve hasta olup bakacak kimsesi olmayan, bakıma muhtaç 50 hanenin bakım ve temizlik hizmetinin evde görülmesini kapsadığı belirtildi. Proje kapsamında 3294 sayılı kanun kapsamında bulunan 50 hanede başlatılarak, aylık periyodlar halinde 3 personelle evlerinde temizlik, çamaşırlarının yıkanması ve ihtiyaçlarının giderilmesi sağlanıyor.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir