Şehit Akyıldız’a son görev

1384

Hakkari’de silah arkadaşı tarafından yanlışlıkla vurulması sonucu şehit düşen Deniz Piyade Sözleşmeli Er Semih Akyıldız, memleketi Kütahya’da düzenlenen törenle son yolculuğuna uğurlandı.

AKYILDIZ’I AİLESİ VE PROTOKOL ÜYELERİ KARŞILADI

Askeri uçakla Kütahya Zafer Havalimanı’na getirilen cenazeyi, şehit Akyıldız’ın ailesi ve yakınlarının yanı sıra Vali Ahmet Hamdi Nayir, TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Başkanı ve AK Parti KütahyaMilletvekili Vural Kavuncu, İl Jandarma Komutanı Albay Mustafa Uğur, İl Emniyet Müdürü Hasan Çevik ve Belediye Başkan Yardımcısı Ali İhsan Ertaş karşıladı. Törende, şehidin babası Ahmet ve annesi Umahan ile asker ağabeyi İsmail Akyıldız gözyaşı döktü. Şehidin cenazesi, 30 Ağustos Mahallesi’ndeki babaevine getirilerek helallik alınmasının ardından, Dumlupınar Üniversitesi KütahyaEvliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesi morguna götürüldü.

ULU CAMİDE CENAZE TÖRENİ

Şehidin cenazesi, Dumlupınar Üniversitesi Kütahya Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesi morgundan alınarak Ulu Cami’ye getirildi.
Cenaze törenine, şehidin ailesi ve yakınlarının yanı sıra Vali Ahmet Hamdi Nayir, Hava Er Eğitim Tugay ve Garnizon Komutanı Hava Piyade Tuğgeneral Bülent Tatkan, Foça Amfibi Deniz Piyade Tugay Komutanı Tuğamiral Gürsel Çaypınar, Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Ali Ulvi Yılmaz, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Tayfun Dündar, İl Emniyet Müdürü Hasan Çevik ve çok sayıda vatandaş katıldı.

HAVA ŞEHİTLİĞİNE DEFNEDİLDİ

Törende, şehidin babası Ahmet ve annesi Umahan ile asker ağabeyi İsmail Akyıldız gözyaşlarını tutamadı. Tuğgeneral Tatkan ve Tuğamiral Çaypınar törende şehidin yakınlarına başsağlığı diledi.İl Müftüsü Hüseyin Hazırlar tarafından kıldırılan namazın ardından Akyıldız’ın Türk bayrağına sarılı naaşı, omuzlara alınarak tekbirler eşliğinde cenaze aracına konuldu. Bu sırada yakınları, şehit Akyıldız’ı el sallayarak uğurladı.
Akyıldız’ın cenazesi, Kütahya Hava Şehitliği’ne defnedildi.

Hakkari-Van karayolunun güvenliğini sağlamak amacıyla Çukurca ilçesi Testere Dağı yakınlarında görev yapan personelin değişimi sırasında bir asker, yanlışlıkla Deniz Piyade Sözleşmeli Er Semih Akyıldız’ı silahla yaralamıştı. Hakkari Devlet Hastanesine kaldırılan Akyıldız, burada şehit düşmüştü.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir