Cumhurbaşkanlığı sözcüsü Kalın’ın kızı Kütahya’ya gelin geliyor

5428

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın’ın kızı Rumeysa Kalın, Kütahyalı Hüseyin-Fatma Karabulut çiftinin oğlu Furkan Karabulut ile Ankara Marriott Hotel’de düzenlenen nikah töreni ile evlendi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM Başkanı İsmail Kahraman ve Başbakan Binali Yıldırım, Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreter Yardımcısı ve Sözcüsü İbrahim Kalın’ın kızı Rumeysa Kalın ile Furkan Karabulut’un nikah töreninde şahitlik yaptı.

Rumeysa Kalın ve Furkan Karabulut, JW Marriott Otel’de düzenlenen törenle dünyaevine girdi.

Çiftin nikahını, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek kıydı. Nikah şahitleri ise Cumhurbaşkanı Erdoğan, TBMM Başkanı Kahraman, Başbakan Yıldırım, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve eski Başbakan Ahmet Davutoğlu oldu.

Daha sonra geline, nikah cüzdanını Cumhurbaşkanı Erdoğan verdi.

Nikah törenine, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, eski Başbakan Davutoğlu’nun eşi Sare Davutoğlu, bazı bakanlar, Ankara’da görevli büyükelçiler ve misyon temsilcileri ile diğer davetliler katıldı.

Karagöz Camisi imam hatibi Hüseyin Karabulut’un oğlu Furkan Karabulut’un Rümeysa Kalın ile Bilkent Üniversitesinde öğrenciyken tanıştıkları öğrenildi.

10 Temmuz Pazar günü Kütahya yapılacak düğün törenine de çok sayıda davetlinin katılması bekleniyor.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir