Vali Nayir ‘halk’la buluşmaya devam ediyor

1268

Kütahya Valisi Ahmet Hamdi Nayir istek, şikayet, önerileri dinlemek ve sorunlara çözüm bulmak amacıyla vatandaşlarla bir araya gelmeye devam ediyor.

“EN BÜYÜK YOL GÖSTERİCİ SİZLERİN MEMNUNİYET DERECESİ”

Yürütülen hizmetlerde vatandaş memnuniyetinin yol gösterici olduğunu ifade eden Vali Ahmet Hamdi Nayir, halkla yapılan toplantıları kıymetli gördüklerini kaydetti. Halk toplantısının yapılan hizmetlerdeki eksi ve artıları hep birlikte değerlendirme imkanı verdiğini de dile getiren Vali Nayir, “Bizler merkezi idare ve yerel yönetimler olarak yürütmüş olduğumuz bütün hizmetlerde ana gayemiz, vatandaşımızın bu konudaki ihtiyaç duyduğu hizmetleri yerine getirebilmek. Onun için zaman zaman insanımızla bir araya gelip yürüttüğümüz faaliyetlerde, yapmış olduğumuz hizmetlerde bir eksiklik olup olmadığını değerlendiriyoruz. Bize ulaşma sıkıntınız yok, randevu konusunda hiçbir daire amirimiz ben dahil, sizlere sıkıntı çıkarmıyoruz ama bir araya gelindiğinde gündeme getirilecek konular olur diye düşünüyoruz. Şeyh Edebali’nin söylediği, ‘İnsanı yaşat ki devlet yaşasın’ felsefesine de inanan bir yönetim kadrosu olarak bütün gayemizin insan odaklı hizmetleri yapmak olduğunun bilincindeyiz. Dolayısıyla biz bu toplantılara kıymet veriyoruz. Önemli olan keyfiyettir, kemiyet değildir diyoruz. Hedefimiz insan mutluluğu. Faaliyetlerimizden istifade eden insanlarımızın ihtiyaçlarını gidermiş olmak gayesiyle bir aradayız. Buradaki en büyük yol gösterici de sizlerin memnuniyet derecesi. Bu toplantılarda ‘biz şu konuda yeterince hizmet alamadığımız kanaatindeyiz’ diyorsanız onları değerlendiriyoruz ya da ‘bugüne kadar olmayan şu işlere kavuşmanın mutluluğunu yaşadık’ diyorsanız onları da geliştirmenin yollarını aramaya çalışıyoruz” diye konuştu.

“DÜĞÜN EVİ CENAZE EVİ OLMASIN”

Vali Ahmet Hamdi Nayir düğünlerde silah atılmaması çağrısında bulundu, muhtarlara bu konuda büyük görev düştüğünü söyledi. ‘Düğünleri matem gününe çevirmeye kimsenin hakkı yok’ diyen Vali Ahmet Hamdi Nayir, silah atanlar hakkında gerekli işlemlerin yapılacağını aktardı. Vali Nayir, “Düğünlerde yapılan silah atışları Kütahya’ya uygun şeyler değil. Biz geri kalmış bir toplum değiliz. Burada buna hiçbir akıl izan müsaade etmemesi lazım. Her gün haberlerde görüyoruz atılan silahlar bırakın düğüne gelenleri gelin ve damadın bile ölümüne sebebiyet verebiliyor. Olabildiğince Emniyet ve Jandarma’mız ikaz ediyor ancak başka hangi tedbirler alınabilir onları değerlendirelim. Meskun mahallerde ruhsatlı tabancayla dahi ateş edilemez. Bir polis memuru meskun mahalde gereksiz bir şekilde ruhsatlı tabancasıyla ateş etse biz onun hakkında da işlem yapıyoruz hatta bazen mesleğine mal olabiliyor. Böyle bir keyfi durum yok. Burada muhtarlarımıza büyük görev düşüyor. Şüphelendiğiniz düğünler varsa onları bölgesine göre Emniyet ya da Jandarma’mıza bildirin. Düğünlerimiz bizim neşeli günlerimiz, o günleri matem gününe çevirmeye kimsenin hakkı olmaması lazım” dedi.

Vatandaşların ve muhtarların sorunlarını ve isteklerini dinleyen Vali Nayir sorunların çözümü için ilgili kurum amirlerine talimat verdi.
Kütahya İl Özel İdaresi’ndeki toplantıya Vefa, Siner, Ağaçköy, Perli, Çalca, Zığra, Yeni Bosna, İkizhöyük, Hacıazizler, Kırgıllı mahallerinde görev yapan muhtarlar ile vatandaşlar ve bazı daire müdürleri katıldı.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir