KUTSO’dan ‘birlik’ iftarı

1496

Kütahya Ticaret ve Sanayi Odasının (KUTSO) düzenlediği iftar programında kent protokolü ile iş dünyası bir araya geldi.

Kütahya Valisi Ahmet Hamdi Nayir, kentteki bir restoranda düzenlenen iftarda yaptığı konuşmada, iş dünyasını ve il protokolünü iftar sofrasında bir araya getiren Kütahya Ticaret ve Sanayi Odasına teşekkür ettiğini söyledi.

Ramazan ayının güzelliğinin bir araya gelerek de yaşandığını belirten Nayir, şöyle konuştu: “Ne mutlu ki bugün Kütahya’da gönüllerimiz ve dualarımızla bir aradayız. Bunun lezzetini ve keyfini hep birlikte yaşıyoruz. Bu birlikteliği sağlayan ticaret ve sanayi odamıza şükranlarımızı sunuyoruz. Bizler bürokrasimizle, sivil toplum kuruluşlarımızla, adliyemizle, üniversitemizle hep bir aradayız ve birlikte Türkiye’yiz. Başarılara hep birlikte destek vererek imza atmamız lazım. Bir yerde bir eksiğimiz varsa oraya ait desteği bürokrasi ve yerel yönetimler olarak da birlikte, bir araya gelerek problemlerimizi çözmemiz lazım. Bu sofralar da bizim gönül birlikteliğimizi ve fikir birlikteliğimizi bir araya getirerek kıymet kazanıyor. Ramazanın hem şahsi hem de toplum hayatımıza olumlu etkilerini bekleyerek hepinize hayırlı bir ramazan ve hayırlı bir bayram diliyorum.”

KUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Nafi Güral ise, bütün dünyanın gözlerine Türkiye’nin üzerine çevirdiğini ve buna rağmen Türkiye’nin büyümesine devam ettiğini ifade ederek, “Bilindiği gibi Türkiye birinci çeyrekte yüzde 4,4 seviyesinde büyüme kaydetti. Bu büyümenin kaydedilmesinde ve bunun gerçekleşmesinde en önemli faktör iş dünyası, yani sizlersiniz. Sizlerin başarıları sadece şahsınız, aileniz ve şirketleriniz için değil Kütahya için de çok çok önemli ve değerlidir. Ortaya çıkan başarılarda iş dünyasına destek veren Sayın valimiz ve belediye başkanımıza sizler adına da teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Kütahya Belediyesi olarak her zaman işadamlarına ve yatırımcılara destek verdiklerini ve vermeye de devam edeceklerini dile getiren Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu da Kütahya’nın tanıtımına büyük önem verdiklerini, bu konuda iş dünyasından destek beklediklerini söyledi.

İftar programına il protokolü ve iş dünyasının yanı sıra sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve çok sayıda davetli katıldı.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir