Yavru vatanda Kütahya rüzgarı

120

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ndeki Akdeniz Karpaz Üniversitesi’nin mezuniyet töreninde Kütahya rüzgarı esti.

Milliyetçi Hareket Partisi Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş’ın aile şirketi bünyesindeki Akdeniz Karpaz Üniversitesi’nde coşkulu bir mezuniyet töreni yaşandı.
Törene, Kütahya MHP il ve ilçe teşkilatı ve Kütahya basın camiasından isimler ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Vekili Zorlu Töre, Türkiye’nin Lefkoşa Büyükelçisi Metin Feyzioğlu, bazı Kıbrıslı Bakanlar, sanat camiasından isimler katıldı.
Törende konuşan MHP Kütahya Milletvekili Erbaş, Akdeniz Karpaz Üniversitesinin her yıl olduğu gibi bu yıl da coşkulu bir törene imza attığını söyledi.
Erbaş ailesi olarak 2012-2013 yılında üniversite çalışmasına başladıklarını dile getiren Erbaş, şunları kaydetti: “Yaklaşık 13 yıldır evlatlarımızı yetiştirip mezun etmeye çalışıyoruz. Her seferinde de böyle bir coşkuyla mezuniyet törenleri yapıyoruz. Hepinize şahsım ve ailem adına teşekkür ediyorum. Yaşamaya zaman ayırmak lazım ömrümüz bunun için. Düşünmeye zaman ayırmak lazım başarının sırrı burada. Sevmeye ama her şeyden önce dostluğa ve iyiliğe zaman ayırmak lazım. Çünkü insan olmanın sorumluluğu burada. Yolunuz bahtınız açık olsun.
Mezunlara hayatlarında başarılar dileyen Erbaş, onları yetiştirip Akdeniz Karpaz Üniversitesi’ne emanet eden ailelerine de teşekkür etti.
Öğrencilere hitaben bir konuşma yapan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Vekili Zorlu Töre, üniversite mezuniyetinden sonra hayatın yeniden başladığını ifade ederek öğrencilerin ufku açık olarak ilerlemeye devam edeceklerini söyledi.
Mezun öğrencilere vatanı, bayrağı ve istiklali her şeyden önde tutarak bölücülere asla izin vermemelerini öğütleyen Töre, dünyayı aldatmak isteyen sahte barışçılara inanmamalarını istedi.
Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Dünya beşten büyüktür” sözünün anlamını Gazze’de yaşananlarla daha iyi anladıklarını vurgulayan Töre, bugün konuyla ilgili Güvenlik Konseyi’nin karar dahi üretemediğini söyledi.
Türk milletinin daima hümanist düşünce ile yaratılanı yaratandan dolayı sevdiklerini kaydeden Töre, dinine ve milliyetine bakmadan insanlara yardım etmeye ve destek vermeye çalıştıklarını belirtti.
Töre, 1974 öncesinde de Kıbrıs Türklerini yok etme planları olduğunu anımsatarak, bugün gelinen noktada KKTC’nin üretimi, sanayisi, turizmi ve üniversiteleri ile büyük bir ilerleme sağladığını söyledi.
Anavatan ile birlikte yola devam ettiklerine işaret eden Töre, Filistin’i bugün bir çok ülkenin tanıdığını ancak katliamın durmadığını, KKTC’ni ise sadece Türkiye tarafından tanındığını ancak 74’den itibaren hiçbir güvenlik sorunu yaşamadıklarını ifade etti.
Türkiye’nin Lefkoşa Büyükelçisi Metin Feyzioğlu da, Milletvekili Erbaş’a eğitim hizmeti için teşekkür etti.
Konuşmaların ardından dereceye giren öğrencilere diploma ve başarı belgelerini verdi. RAMAZAN DOĞAN
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir