OEDAŞ, Kent Ormanı’nda Çevre temizliği yaptı

97

Elektrik dağıtım şirketi OEDAŞ, Türkiye Çevre Haftası kapsamında Kent Ormanı’nda çevre temizliği yaptı.

Osmangazi Elektrik Dağıtım AŞ (OEDAŞ), bu yıl ‘Hepimizin Bir Dünyası Var’ temasıyla kutlanan Türkiye Çevre Haftası kapsamında faaliyet gösterdiği beş ilde çevre temizliği yaptı. OEDAŞ Kütahya İl Müdürü Kâmil Uğur Mumcu ve gönüllü çalışanlardan oluşan ekip, Kent Ormanı’ndaki çöpleri topladı.
Etkinlik hakkında bilgi veren OEDAŞ Kütahya İl Müdürü Kâmil Uğur Mumcu, “Çevreye karşı sorumlu bir elektrik dağıtım şirketi olarak, iklim krizinin olumsuz etkilerini en aza indirmek için sürdürülebilir yatırımlar gerçekleştirirken aynı zamanda daha yaşanabilir, temiz bir dünya hedefiyle gönüllü çalışmalar yürütüyoruz. Bu kapsamda her yıl yüzlerce fidan dikiyor, orman, göl kenarı gibi alanlarda çevre temizliği yapıyoruz. Türkiye Çevre Haftası’nda da Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü iş birliği ile çevre temizliği yaptık ve 8 poşet çöp topladık. Biz çevremizi temizlemekten asla çekinmeyiz, arkadaşlarımızın hepsi bu işi gönüllü olarak yapıyor ama umudumuz bu çöplerin hiç atılmadığı, tertemiz bir Kütahya’da yaşamak.” dedi.
Mumcu ayrıca, özellikle yaz aylarında daha sık ziyaret edilen mesire alanlarının temiz tutulmasının hem çevre temizliği için hem de yangın riskine karşı büyük önem arz ettiğine dikkat çekti.
HABER MERKEZİ
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir