Haydi çocuklar “Yaza Kur’an’la merhaba”

298

Diyanetin yaz Kur’an Kursları bu yıl “Yaza Kur’an’la Merhaba” sloganıyla 1 Temmuz’da başlıyor.

Kütahya’da karnelerini alarak yaz tatiline giren on binlerce öğrenci, camilerde açılacak olan Kur’an kurslarında verilecek dini eğitimler ve etkinliklerde buluşturulacak.
Kütahya Müftülüğü, 1 Temmuz’da açılacak olan yaz Kur’an kursları için kayıtların 10 Haziran’dan itibaren başladığını açıklayarak, çocukları açılacak kurslara beklediklerini bildirdi.
Yapılan açıklamada, çocukların yaz tatillerinde açılacak kursların bir fırsat olduğu belirtilerek şu ifadelere yer verildi: “1 Temmuz Pazartesi günü başlayacak olan yaz Kur’an kurslarında çocuklarımız; camilerimizin ve Kur’an kurslarımızın manevi atmosferlerini soluyacaklar. Hayat rehberimiz Kur’an-ı Kerim ile buluşacak, rahmet elçisi Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed Mustafa (s.a.s)’in örnek hayatıyla tanışacaklar. Abdest, namaz, oruç, zekat ve hac gibi ibadetleri daha iyi öğrenecekler. Sevgi ve saygı, kardeşlik ve muhabbet, şefkat ve merhamet gibi erdemleri daha iyi kavrayacaklar. Yardımlaşma, dayanışma ve paylaşma gibi değerleri daha fazla kuşanacaklar. İyiyle kötüyü, doğruyla yanlışı, helalle haramı, günahla sevabı birbirinden daha iyi ayıracaklar. Neşeli ve eğlenceli bir atmosferde doğru yöntemlerle, ehil ve liyakatli hocalarımız marifetiyle sahih dini bilgiyi elde edecekler. “Yaza Kur’an’la Merhaba” çağrısıyla çocuklarımızı camilerimize, gündüzlü ve yatılı Kur’an kurslarımıza davet ediyoruz.”
Çocuklara da seslenilen açıklamada, “Yaz tatillerini televizyon, telefon, tablet ve bilgisayar karşısında vakit geçirmekten ibaret görmeyelim.
Evlatlarımızın ruh ve beden gelişimlerine katkı sağlayacak olan yaz Kur’an kurslarımızı bir fırsat olarak görelim” denildi.
MUSTAFA DEMİRBAŞ
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir