Kütahya BİLSEM’de yıl sonu sergisi

475

Kütahya Bilim ve Sanat Merkezi’nin (BİLSEM) yıl sonu sergisi açılışı gerçekleştirildi.

Kütahya İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit ve Şube Müdürü Orhan Şaybak’ın katılımıyla SERA AVM’de düzenlenen yıl sonu sergisinde, resimden baskıya, heykelden dijital tasarıma kadar geniş bir yelpazede eserler sergilendi. Katılımcılar, öğrencilerin yıl boyunca büyük emek harcayarak ortaya koyduğu çalışmaları hayranlıkla incelediler.
Bu yıl 14.sü düzenlenen “Oxford Big Read” uluslararası yarışmasında Kütahya Bilim ve Sanat Merkezi İngilizce Öğretmeni Derya Depe’nin danışmanlığında başvuran 15 öğrenciden 4’ü, Ege ve Akdeniz Bölgesi elemelerinde Türkiye finaline katılmaya hak kazandı. Öğrencilere başarı belgeleri, İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit tarafından takdim edildi. Yetkililer, öğrencilerin elde ettiği büyük başarının Bilim ve Sanat Merkezinin eğitimdeki kalitesini bir kez daha gözler önüne serdiğini ifade ettiler.
Bu arada, Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Nilgün Gürler’in danışmanlığında yürütülen eTwinning projesi, Avrupa Kalite Etiketi almaya hak kazandı. Bu prestijli ödül, projenin uluslararası standartlarda olduğunu tescil etti. Öğretmen ve öğrencilere belgeleri, İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit tarafından verildi. İHA
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir