Yedigöller’de balık tuttular

151

Kütahya’da oldukça kötü bir durumdayken Kütahya Belediyesi tarafından yeniden ele alınarak inşa edilen ve bünyesinde birçok sosyal donatıyı barından Yedigöller’de balıkçılar oltayla balık tuttu.

BALIKÇILAR GÖLETE OLTA ATTI
Bir süre önce yapımı tamamlanarak açılışı yapılan ve Cumhuriyetin 100’üncü yılı nedeniyle Yedigöller 100. Yıl Kültür Parkı olarak adlandırılan parkta anlamlı bir etkinlik düzenlendi.
Parkın tanıtılması ve doğal hayatın sonraki kuşaklara aktarılması, amatör ve sportif olta balıkçılığının gelişmesini sağlamak ve sürdürülebilir balıkçılığa katkıda bulunmak üzere düzenlenen etkinliğe, yağışlı havaya rağmen yaklaşık 100 amatör balıkçı katıldı.
Etkinlikte gölete oltalarını atan balıkçılar, çeşitli büyüklükteki balıkları yakalarken tutulan balıklar etkinlik sonunda tekrar gölete bırakıldı.


“BELEDİYE BAŞKANIMIZIN BÜYÜK ÖNEM VERDİĞİ BİR PROJEYDİ”

Kütahya Belediyesi Spor İşleri Müdürü İsmail Şen, burada yaptığı açıklamada, yakın zaman önce açılışı yapılan parkın içince bulunan göletlerin korunarak çevre düzenlemesinin yapıldığını ve hizmete sunulduğunu hatırlattı.
Belediye Başkanı Alim Işık’ın proje öncesinde söz verdiği konulardan olan sportif amaçlı olta balıkçılığı etkinliğine düzenlemekten dolayı mutlu olduklarını belirten Şen, şunları kaydetti: “Bilindiği gibi bu alan Belediye Başkanımız Alim Işık’ın Kütahya’ya kazandırılması için büyük önem verdiği bir yerdi. Yine başkanımızın burada düzenlenmesini ön gördüğü bir etkinlik de sportif olta balıkçılığıydı. Bugün hava muhalefetine rağmen çok sayıdaki balıkçı etkinliğimize katıldı. Etkinliğin düzenlemesinde büyük destekleri olan belediye başkanımıza şükranlarımı sunuyorum.”


“KÜTAHYA VE BALIKÇILAR ÇOK GÜZEL BİR ALANA KAVUŞTU”
Sportif Olta Balıkçılığı Derneği Başkanı Metin Göktekin de, Yedigöller Parkı’yla Kütahya’nın çok güzel bir tesise kavuştuğunu belirtti.
Tesisi yapan Kütahya Belediyesine teşekkür eden Göktekin, “Çok güzel bir tesis olmuş. Özellikle hobi balıkçıları için çok güzel bir ortam. İnsanlar buraya aileleri ile de gelerek balık tutabilirler. Yapılanlar daha da artarak devam edecektir. Burayı canlandırmak lazım. Tüm balıkçıları bekliyoruz. Burası yeni olmasına rağmen belediyemiz çok güzel bir etkinlik düzenledi. Katılan balıkçı arkadaşlar da elleri boş dönmedi.” diye konuştu.


“ÇÖPLÜKTEN HARİKA BİR YER YAPILMIŞ”
Etkinliğe katılanlardan Yunus Demirdaş da, “Yaklaşık 20 yıldır amatör balıkçılık yapıyorum. Biz çocukken buraya çöplükken geliyorduk. O zaman buranın bu şekilde güzel bir tesis olacağını söyleselerdi inanmazdım. Buranın bu şekilde düzenlenmesi beni gerçekten son derece mutlu etti. Harika bir yer olmuş. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.
Etkinlik, katılımcılara yapılan çekilişle çeşitli hediyelerin verilmesi, sertifika ve plaket takdim edilmesiyle sona erdi.
RAMAZAN DOĞAN
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir