Kütahyalı çocuklardan Filistinli akranlarına
ANLAMLI DESTEK

169

Kütahya’da onlarca çocuk, İsrail’in saldırıları altındaki Filistinli akranları için yürüyüş yaptı, dua etti.

Kütahya’daki bir grup annenin bir araya gelerek oluşturduğu platform öncülüğünde Sera AVM’de bir araya gelen çocuklar, ellerinde Türk ve Filistin bayrakları, balonlarla Filistinli yaşıtlarına destek verdi.
“Mescid-i aksa Kırmızı Çizgimizdir”, “Özgür Filistin”, “Filistin halkı yalnız değildir” gibi sloganların uer aldığı dövizleri taşıyan çocuklar AVM içinde yürüyerek slogan attı.
Çocuklar adına açıklama yapan ilkokul üçüncü sınıf öğrencisi Hamza Sarı, Filistinli akranlarının, dünyada hiçbir çocuğun hak etmediği bir zulümle karşılaştığını belirtti.
Sarı, Filistinli yaşıtlarına hitaben okuduğu yazısında şunları söyledi: Sizler anne ve babanızın ellerinden tutup güzel Gazze sokaklarında kutlu mescidimiz Mescid-i Aksanın avlusunu kahkahalarınızla süslemeniz gerekirken acımasızca evlerinizden çıkartılıyorsunuz.
Bizler bugün burada sizin sesinizi duyurmak için toplandık. Gazze’de bütün çocuklar gülene, soykırım bitene, her çocuk güzel yataklarında uyuyana kadar susmayacağız. Bizler çimdi sizler için de anne ve babalarımızın ellerinden tutup kardeşlerimize sarılacağız. Sizlerin sesi olmaya devam edeceğiz.”
Yürüyüşe destek verdiklerini kaydeden İHH Kütahya İnsani Yardım Derneği Kadın Kolları Başkanı Hatice Karakaya da, “Çocuk yürüyüşü yoğun ilgiyle gerçekleştirildi. Çocuklarımıza duyarlılık aşılamaya çalışıyoruz. Çocuklarımız, Gazzelii kardeşleri ile oynamak istiyor. Bu organizasyonunda emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Çocuklarımız evlerinden getirdikleri kitapları, oyuncakları, takıları ile buraya getirerek Gazze’deki kardeşleri için satışa sundular. Buradan elde ettiğimiz gelir Gazzeli çocuklara gönderilecek. İnşallah mesajlar yerini bulmuştur” diye konuştu.
Kütahya İHH İnsani Yardım Derneği, YediHilal Derneği Kütahya Şubesi, Türkiye Gençlik Vakfı Kütahya Temsilciliği ve Memur-Sen Kütahya Temsilciliği ile bazı diğer sivil toplum kuruluşlarının da destek verdiği yürüyüş büyük ilgi gördü.
Çocuklar tarafından Mehmet Akif İnan’ın Mescid-i Aksa’yı gördüm düşümde şiirinin okunduğu yürüyüş etkinliğine AK Parti Kütahya Milletvekili İsmail Çağlar Bayırcı, veliler ve vatandaşlar da destek verdi.
RAMAZAN DOĞAN
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir