Işık; “Kütahya Belediyesi büyük şehirlerle aynı statüye kavuştu”

132

Belediye Başkanı Alim Işık, “Nüfuslarıyla sosyal ve ekonomik gelişme durumlarına göre hazırlanan belediyeler yeniden gruplandırıldı, nüfusu 250 binden fazla olan belediyeler birinci gruba alınmış olduğundan, Kütahya Belediyemizde bu gruba yükselmiş olup büyük şehirlerle aynı statüye kavuşmuş oldu” dedi.
Kütahya Belediye Meclisi 4. Dönem 7. Olağan Toplantısı, Belediye Başkanı Alim Işık başkanlığında gerçekleştirildi.

KÜTAHYA BELEDİYESİ’DE RESMİ DEĞERLENDİRMELERDE YER ALACAK
Kütahya Belediyesi Meclis Toplantı Salonunda gerçekleşen Olağan Meclis Toplantısında Belediye Başkanı Alim Işık, “03.08.2022 tarihli ve 31912 sayılı resmi gazetede yayınlanan belediye gelirleri kanunu genel tebliği uyarınca, nüfuslarıyla sosyal ve ekonomik gelişme durumlarına göre hazırlanan belediyeler yeniden gruplandırılmış olup, nüfusu 250 binden fazla olan belediyeler birinci gruba alınmış olduğundan, Kütahya Belediyemizde bu gruba yükselmiş olup büyük şehirlerle aynı statüye kavuşmuş oldu. Birinci grup belediyeler arasında bundan sonra Kütahya Belediyesi’ de resmi değerlendirmelerde yer alacaktır” dedi.
Kütahya Belediyesi Olağan Meclis Toplantısında, görevi esnasında vefat eden belediye personeli Ali Candan‘ın isminin, inşaatı devam eden Şehir hastanesi ve Millet bahçesi arasında kalan isimsiz caddeye verilmesi konusu, Kütahya Valisi Ali Çelik’e Kütahya’nın adının duyurulması, tanıtılması, sosyal ve kültürel olarak ilerlemesine katkı sağlamak adına verdiği desteklerden dolayı, fahri hemşerilik payesi ve beratı verilmesi konusu, Kütahya Belediye sınırları içerisinde faaliyet gösteren atık toplayıcılarının, çalışma usul ve esaslarının belirlenmesine dair yönetmelik taslağı konusu görüşüldü. Toplantıda Kütahya Belediyespor adına başarı sağlayan sporculara ödülleri Belediye Başkanı Alim Işık tarafından takdim edildi. Ödül Alan Sporcular; 28-30 Temmuz 2022 tarihleri arasında Çorum’ da gerçekleştirilen Anadolu Yıldızlar Grekoromen Güreş Ligi Türkiye Şampiyonası Finallerinde Kütahya Belediyespor güreşçisi Ahmet Emirhan Dursun Türkiye 2. oldu.
20-27 Haziran 2022 tarihleri arasında Kocaeli’nde gerçekleştirilen Türkiye Kickboks Şampiyonasında Yıldız Bayanlar Kick Light’ da Elif Kaya Türkiye 3’sü, Büyük Bayanlar Point Fighting ‘de Türkiye 5’si, Yıldız Bayanlar Point Fighting Eylül Aleyna Ağın Türkiye 5. oldu.
RAMAZAN DOĞAN
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir