“Öğrencinin en önemli çabası okumaktır”

3107

Okumanın önemine değinen İl Millî Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit, çalışarak, çabalayarak bir yerlere gelmenin mümkün olduğunu belirterek öğrencinin en önemli çabasının okumak, daha çok okumak olduğunu, okuyan insanın ufkunun genişleyeceğini, ideallerinin artacağını söyledi.
İl Millî Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit ve Şube Müdürü İrfan Kanık Domaniç’e ziyaret gerçekleştirdi.
Ziyarette ilk önce Çukurca Şehit Veli Selçuk İlk ve Ortaokulunu ziyaret eden İl Millî Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit, öğretmen ve öğrencilerle bir araya geldi.
Öğrencileri sınıflarında ziyaret eden Başyiğit öğrencilere kitap hediye etti. Okumanın önemine değinen Başyiğit, çalışarak, çabalayarak bir yerlere gelmenin mümkün olduğunu belirterek öğrencinin en önemli çabasının okumak, daha çok okumak olduğunu, okuyan insanın ufkunun genişleyeceğini, ideallerinin artacağını ifade etti.
Okulda çeşitli incelemelerde bulunan İl Millî Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit daha sonra Çukurca Belediye Başkanı Emin Taşgın’ı makamında ziyaret etti.
Başyiğit, Domaniç ziyaretlerine, aynı binadan eğitime devam eden Domaniç Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi ve Domaniç Anadolu İmam Hatip Lisesi ile devam etti.
Domaniç Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Domaniç Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileriyle sınıflarında bir araya gelen Başyiğit, öğrencilere hastalık sürecinden ve yüz yüze eğitim sürecinden söz ederek hastalıktan korunmak için tedbirlerimizi almak gerektiğini ifade etti. Yüz yüze eğitimin kesintisiz devam etmesinin ne kadar gerekli olduğunu salgın hastalık sürecinde herkesin gördüğünü ifade eden Başyiğit, aşı, maske, mesafe, hijyen kurallarının önemini hala koruduğunu ve salgın hastalıktan en kısa sürede kurtulmak için herkesin elini taşın altına koyması gerektiğini belirtti.
Sınıf ziyaretlerinin ardından Başyiğit, Domaniç Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesine ait atölyelerde incelemelerde bulundu. Tesisat teknolojisi ve iklimlendirme alanı atölyesi ile ahşap teknolojisi alanı atölyesinde öğrencilerin çalışmalarını inceleyen ve ortaya çıkardıkları ürünler hakkında bilgi alan Başyiğit, bu iki değerli bölümden mezun olan öğrencilerimizin, meslek sahibi olanlar için ifade edilen elinde altın bileziklerinin olduğunu, okullarından gerekli bilgi birikimiyle mezun olduklarında aranan eleman olacaklarını ifade etti, yaptıkları çalışmalarda kolaylıklar diledi, hayat boyu yollarının açık olmasını temenni etti.
Domaniç ziyaretlerine Hisar İlkokulu ile devam eden Başyiğit, okul bahçesinde ve sınıflarda öğrencilerle bir araya geldi. Öğrencilerle sohbet ederek, daha sonra okulda bulunan zeka atölyesinde ve okul kütüphanesinde incelemelerde bulundu.
İlçede bulunan okul ve kurumların yöneticileriyle Hisar İlkokulunda toplantı yapan Başyiğit, ilçedeki eğitim öğretim, yüz yüze eğitim, taşımalı eğitim ve okulların sorunları ile ilgili bilgi aldı. Sorunların çözümü noktasında en kısa sürede harekete geçileceğini belirten Başyiğit “Çocuklarımızın eğitimi için elimizden gelenin en iyisini yapmak için çabalıyoruz. Sizlerin de bu konudaki emekleri için teşekkür ediyorum, çalışmalarınızda kolaylıklar diliyorum.” dedi.
Domaniç Devlet Ana Anaokulu ve Çamlıca İlkokulu ve Ortaokulunu ziyaret eden Başyiğit, okullarda incelemelerde bulundu.
Domaniç ziyaretleri dönüşünde Hayme Ana türbesini de ziyaret eden Başyiğit, buradaki incelemelerinden sonra Domaniç’ten ayrıldı.
AHMET SARI
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir