Başyiğit’in Gediz ziyareti

3420

Kütahya İl Millî Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit, Gediz ilçesine ziyaret gerçekleştirdi.
Ziyaretine Gediz 1 Eylül İmam Hatip Ortaokulu ile başlayan İl Millî Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit, sınıflarda öğrencilerle bir araya geldi.

“BAŞARILI OLMANIN EN ÖNEMLİ YOLU ÇALIŞMAKTIR”
Öğrencilerle sohbet eden Başyiğit, öğrencilere okumanın öneminden söz etti. Okuyup en güzel bölümleri, en güzel lise ve üniversiteleri bitirmelerinin ve böylece iş hayatında da en iyi yerlerde olabilmelerinin mümkün olduğunu ama bunun en önemli yolunun çalışmak, çok çalışmak olduğunu belirtti.
Değerli olanın vatanına, milletine, devletine faydalı bireyler olabilmektir, diyen Başyiğit, “Bu ülke; vatansever, çalışkan bireylerle daima yükselecektir. Güzel yarınlarımızın umudu sizlersiniz.” dedi.
Sınıf ziyaretlerinden sonra öğretmenler odasını ziyaret eden Başyiğit, öğretmenlerle sohbet etti. Öğretmenlerden herhangi bir istekleri olup olmadığını soran Başyiğit, öğretmenlere aşı konusunda tavsiyede bulundu.

“AŞI OLMAYANLARA ÖNYARGILARINI BIRAKMALARINI RİCA EDİYORUM”
Salgın hastalıktan kurtulmanın yolunun aşı olmaktan geçtiğini belirten Başyiğit, “Aşı olmayanlara önyargılarını bırakmalarını rica ediyorum. Bizler aşımızı olduk, herhangi bir olumsuzluğunu da görmedik. Tek doz aşının da faydasının olmayacağını belirterek, “Eğer herhangi bir kronik rahatsızlığınız yoksa çift doz aşınızı olun, hem sizler bu hastalıktan kurtulun veya hasta olsanız bile hafif atlatın hem de toplumumuz bu dertten kurtulsun” dedi.
1 Eylül İmam Hatip Ortaokulunda robotik kodlama atölyesinde incelemelerde bulunan İl Millî Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit, burada bulunan öğrencilerden yaptıkları çalışmalarla ilgili bilgi aldı.
Çalışmalarını anlatan öğrencileri ayrı ayrı dinleyen Başyiğit, eskiden öğrencilerin bu imkanları bulamadığını, günümüzde de dünya üzerinde böyle imkanlara sahip olamayan milyonlarca öğrenci olduğunu, öğrencilerin ellerindeki imkanları en güzel şekilde değerlendirmelerini tavsiye etti, yaptıkları çalışmalarda başarılar diledi.
Okul ziyaretlerine Gediz Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi ile devam eden Başyiğit, sınıfları ziyaret ederek öğrencilerle sohbet etti. Öğrencilere yeni bir okul binasında ferah sınıf ve okul ortamında eğitim gördükleri için çok şanslı olduklarını söyledi.
Başyiğit, okudukları bölümleri başarıyla bitirmelerini, alanlarında iyi yerlere gelmek için çaba sarf etmelerini tavsiye etti. Daha sonra öğretmenlerle bir araya gelen Başyiğit, okul yöneticileri ve öğretmenlerden okuldaki eğitim öğretim ile ilgili bilgi aldı.
Başyiğit, ilçe ziyaretleri kapsamında Gediz Kaymakamı Hakan Alkan ve Gediz Belediye Başkanı Muharrem Akçadurak’ı makamlarında ziyaret etti.
Gediz ilçesinde son olarak Mehmetçik Ortaokulunu ve aynı binada eğitime devam eden Zafer İlkokulunu ziyaret eden Başyiğit, okuldaki öğrencilerle de sınıflarında bir araya gelerek sohbet etti.

“MASKE-MESAFE-HİJYEN KURALLARINA DİKKAT EDİN”
Zafer İlkokulu öğrencilerinin seslendirdiği müzik parçalarını dinleyen Başyiğit, öğrencilerin performans ve özgüvenlerini takdir etti. Öğrencilere maske-mesafe-hijyen kurallarına dikkat etmelerini tavsiye etti.
Başyiğit, hastalıktan en kısa sürede kurtulabilmeyi temenni etti. Öğretmenler odasında öğretmenlerle bir araya gelen Başyiğit, öğretmenlere isteklerinin olup olmadığını sordu. Öğretmenlere aşı konusunda çağrı yapan Başyiğit, olumsuz algı oluşturarak aşı karşıtlığı yapanlara itibar etmemelerini, başka ülkelerde parayla yapılan aşının ülkemizde ücretsiz olarak vatandaşlara sunulduğunu ifade ederek hastalıktan kurtulmak için aşının geciktirilmemesi gerektiğini söyledi.
Mehmetçik Ortaokulu Konferans Salonunda okul ve kurum yöneticileriyle toplantı yapan Başyiğit, ilçedeki eğitim öğretim, taşımalı eğitim, ikili eğitim ve yüz yüze eğitim konularında bilgi aldı. Başyiğit, Eğitim ve Gelişim Programı (EGEP) konusunda yapılması gerekenleri değerlendirdi. Okul ve kurum yöneticilerine herhangi bir istek, talep veya sorunları olup olmadığını soran Başyiğit, yöneticilerin istek, talep ve sorunları konusunda bilgi aldı, çözülmesi gereken sorunların en kısa sürede çözüleceğini ifade etti.
AHMET SARI
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir