‘Salgına karşı tedbirli olmak dini bir gereklilik’

531

Kütahya İl Müftüsü Hüseyin Demirtaş, yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı tedbirli olmanın dini bir gereklilik olduğunu bildirdi.
Demirtaş, müftülüğün Cumhuriyet Caddesi’ndeki bilgilendirme standında gazetecilere yaptığı açıklamada, kentte vaka sayılarının her geçen gün arttığını belirtti.
Salgının bulaşını azaltmak veya ortadan kaldırmak için devletin aldığı tedbirlere uyulması gerektiğine işaret eden Demirtaş, şunları söyledi:
“Cenabı-ı Allah hastalık verdiği zaman her hastalığın bir tedavisi, şifası vardır. O şifayı aramamız gerekiyor. Bu anlamda da devletimizin bütün kurum ve kuruluşları bu konuda farkındalık oluşturmak istiyor. Müftülük olarak vatandaşımıza tedbirli davranmaları konusunda hatırlatmalarda bulunuyoruz. Bu işin önemini anlatıyoruz. Çünkü bu işin içerisinde kul hakkı denen bir kavram var. Başkasına bu hastalığı bulaştırmak, tedbirsiz davranarak, bulaştırmayı kolaylaştırma gibi durum söz konusu olabiliyor. Bu Binlerce insanımız vefat etti. Her ailede bu hastalığa yakalananlar var. Gerçekten bu bizleri çok üzmektedir. Maske, mesafe, temizlik, kalabalık ortamlarda fazla bulunmama, evde dahi olsak pandemi tedbirlerine uymak ve bulaşma riskini en aza indirmek için elimizden gelen bütün gayreti göstermek durumundayız.”
Demirtaş, daha sonra görevlilerle birlikte vatandaşa maske dağıttı.AA
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir