“Şehrimize hep birlikte sahip çıkalım”

610

Belediye başkanları, esnaf ve sanatkârlar odası temsilcileri, ticaret ve sanayi odası başkanları ile OSB temsilcilerinin katıldığı toplantıda konuşan Vali Ali Çelik, “Şehrimize hep birlikte sahip çıkalım, süreci birlikte yürütelim” dedi.
Kütahya Valisi Ali Çelik, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kontrollü normalleşme sürecini açıklamasının ardından sivil toplum örgütleri ile bir araya geldi.
Risk değerlendirme haritasına göre turuncu renk ile yüksek riskli iller arasında yer alan Kütahya’da kontrollü normalleşme süreci başladı.Vali Ali Çelik, kararların açıklanmasının ardından belediye başkanları, esnaf ve sanatkârlar odası temsilcileri, ticaret ve sanayi odası başkanları ile OSB temsilcileriyle bir araya geldi.

“VAKA SAYISI YÜZ BİNDE 100’ÜN ÜZERİNE ÇIKARSA KIRMIZIYA DÖNERİZ”
Kütahya’da yeni bir sürece girildiğini söyleyen ve herkese sorumluluk düştüğünün altını çizen Vali Çelik, “İlk hafta yüz binde 50,91 olan vaka sayımız ikinci hafta 71,97’ye yükseldi. Vaka sayısı yüz binde 100’ün üzerine çıkarsa kırmızıya döneriz. Şehrimize hep birlikte sahip çıkalım, süreci birlikte yürütelim. Vatandaşımız, esnafımız tedbirlere uyarak bize güç vermeli” dedi.

“AYLAR SONRA AÇILAN İŞ YERLERİ YENİDEN KAPANSIN, İNSANLARIMIZ SIKINTIYA DÜŞSÜN İSTEMİYORUZ”
Jandarma, emniyet teşkilatı, il müdürleri ve kamu personeliyle birlikte sahada olacağını kaydeden Vali Çelik, “Aylar sonra açılan iş yerleri yeniden kapansın, insanlarımız sıkıntıya düşsün istemiyoruz. Vatandaşlarımızı, esnafımızı bilinçlendirmek için sahada olacağız. Sizlerin kuracağı ekiplerin de sahada olmasını ve bizlere destek vermesini istiyoruz.

“HEDEF GRUBUMUZ OLAN100 BİN VATANDAŞIMIZDAN 79 BİN 14 KİŞİ AŞI OLDU”

Aşılama çalışmalarının da sürdüğünü kaydeden Vali Çelik, “Hedef grubumuz olan 100 bin vatandaşımızdan 79 bin 14’ü aşı oldu. İnşallah haziran, temmuz gibi daha hızlı normalleşeceğimize inanıyorum. Ancak mart ve nisan kritik aylar. Herkes sorumluluğunu, üzerine düşeni yerine getirirse inşallah daha iyi sonuçlar alacağız” şeklinde konuştu.

Toplantı, karşılıklı görüş ve önerilerin paylaşılmasının ardından sona erdi.
ŞENAY AYDEMİR
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir