Genç İHH’dan küçük Latif’e Doğum günü sürprizi

519

İHH Kütahya İnsani Yardım Derneği, Genç İHH birimi üyeleri, doğum günü olan çocuğa sürpriz kutlama gerçekleştirdi.
Hayırseverlerin destekleriyle toplumda hemen herkesin yardımına koşan dernek üyesi ve gönüllü gençler, bu kez doğum günü olan Latif isimli yetim çocuğu, yaş gününde yalnız bırakmadı.
Doğum günü pastası ile çeşitli hediyeler alan gençler, küçük çocuğu evinde ziyaret etti.
Genç İHH başkanı Fuat Yaymacı, gazetecilere yaptığı açıklamada, bir kişiyi daha mutluluğuna ortak olmanın huzurunu yaşadıklarını belirtti.
Derneğin, toplumda ihtiyaç duyulan her alanda çalışma yapma gayretinde olduğunu dile getiren Yaymacı, şunları kaydetti: “Derneğimiz genellikle ihtiyaç sahiplerine yaptığı yardımlarla bilinir. Ancak bizler bize ihtiyaç duyulan hemen her konuda insanımızın yanında yer almaya çalışıyoruz. Derneğimizin il genelinde desteklediği 134 yetim kardeşimizden biri olan Latif’in doğum gününde yanında olalım istedik. Arkadaşlarımızla birlikte hazırlık yaparak onu evinde ziyaret ettik. Onunla çeşitli oyunlar oynayarak doğum gününde güzel vakit geçirmesine vesile olmaya çalıştık. İnşallah bu amacımıza ulaşmışızdır. Dernek olarak diğer yetim kardeşlerimizin de doğum günlerinde yanlarında olmayı planlıyoruz.”
MUSTAFA DEMİRBAŞ
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir