Bütçenin yarısı yatırımlara

1049

İl Genel Meclis Başkanı Musa Yılmaz, “155 Milyon TL bütçemizin yüzde 50’sini yatırıma ayırdık” dedi.
İl Genel Meclisinin şubat ayı oturumları devam ediyor. 4. oturumun gerçekleştirildiği meclis toplantısı İl Genel Meclisi Başkanı Musa Yılmaz başkanlığında toplandı.

MHP İL TEŞKİLATI İL GENEL MECLİSİNİN KONUĞU OLDU
İl Genel Meclisinin 4. oturumuna MHP İl Başkanı Selçuk Alıç, Merkez İlçe Başkanı Ayhan Toy ve İl yönetim kurulu üyeleri konuk oldular.

“BÜTÇEMİZİN YÜZDE 50’Nİ YATIRIMA AYIRDIK”
Toplantı da İl Genel Meclisinin çalışmaları hakkında bilgiler veren İl Genel Meclis Başkanı Musa Yılmaz ; “Meclisimiz 37 üyeden meydana gelmektedir. Bütçemiz 155 Milyon TL olup bütçemizin yüzde 50’ni yatırıma ayırmaktayız. Türkiye genelinde 51 İl Özel İdaresinin içinde yol ağı bakımından 4. sıradayız. 4 bin km civarında yol ağımız var bunların her yıl bakım ve onarımını yapmaktayız. 4 bin kilometrelik yol ağımızın bin kilometresi grup yolu dediğimiz birden fazla bağlantısı olan yolumuz var. 2013 yılından bu yana BSK sıcak asfalt çalışması yapmaktayız.
Dönemimiz bitene kadar grup yollarımızdaki BSK sıcak asfalt çalışmamızı tamamlamak hedefindeyiz. Alt yapı da kanalizasyon bakımından yüzde 90’nın üzerindeyiz. Türkiye genelinde İl Özel İdareleri arasında hizmet bakımından çok iyi durumdayız ve ön sıralardayız. MHP İl Başkanımıza ve teşkilatlarına nazik ziyaretlerinden dolayı teşekkür ediyorum. Çalışmalarında başarılar diliyorum.” dedi.

“HİZMETLERİNİZİ YAKINDAN TAKİP EDİYORUZ”
Meclis üyelerine hitaben kısa bir konuşma yapan MHP İl Başkanı Selçuk Alıç; Kütahya geneli yaptığınız ve yapacağınız hizmetleri parti grubumuzla birlikte yakından takip ediyoruz. MHP olarak şehrimize ve hemşerilerimize yönelik yapılan tüm hizmetleri takdirle karşılıyor, Kütahya’mıza hizmet etme konusunda grubumuzla birlikte desteklerimizin devam edeceğini belirtmek istiyorum.” dedi.
Konuşmaların ardından gündemdeki maddelerin görüşülmesinin ardından İl Genel Meclisinin 4. Oturumu sona erdi.
MUSTAFA DEMİRBAŞ
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir