Yangın mağduru aileye anında yardım

502

Kütahya’da iki katlı binada çıkan yangında maddi hasar oluşurken yangın mağduru aileye Kütahya Valiliği ve sivil toplum kuruluşları anında sahip çıktı.
Paşam Sultan Mahallesi Çıkmaz Sokak’ta Suat Şahin’e ait iki katlı evin ikinci katında elektrik kontağından yangın çıktı. Durumun bildirilmesi üzerine olay yerine itfaiye, polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. İtfaiye ekipleri hızla yayılan yangına müdahale ederken, evde bulunan 2 muhabbet kuşu ve bir kedi görevlilerce yanmaktan son anda kurtarıldı.
Ekiplerin 30 dakikalık çalışması sonucu söndürülen yangında ev kullanılamaz hale geldi. Yangında bitişikteki 2 evin de zarar gördüğü belirtildi.
Vali Ali Çelik, yangında evleri kullanılamaz hale gelen aileyi ziyaret etti. Evsiz kalan aileye yeni bir yaşam alanı oluşturulana kadar Özel İdarenin misafirhanesinde konaklatılması talimatı veren Vali Çelik, “Bu mekânlarda şartları zorlayarak kentsel dönüşüm için ciddi bir çabanın içinde olmalıyız” dedi.
Kütahya Valisi Ali Çelik, Paşam Sultan Mahallesinde çıkan yangında kullanılamaz hale gelen evde incelemelerde bulundu.
Evi yanan aileye geçmiş olsun dileklerini ileten Vali Ali Çelik, yaralarının sarılması için ne gerekiyorsa yapılacağını söyledi.
Vali Çelik, evsiz kalan aileye yeni bir yaşam alanı oluşturulana kadar Özel İdarenin misafirhanesinde konaklatılması talimatı verdi.
Öte yandan İHH Kütahya İnsani Yardım Derneği Genç İHH Birimi de aile için harekete geçti. Kütahya Valiliği ve ilgili kurumların bilgisi dahilinde çalışma başlatan dernek üyesi ve gönüllüsü gençler, aile için çalışma başlattı.
Genç İHH Birim Başkanı Fuat Yaymacı, yapılan çalışma ile ilgili yaptığı açıklamada, şunları kaydetti: “İHH olarak tespitini yaptığımız ve bize ulaşan ihtiyaç sahiplerine elimizden geldiğince yardım ediyoruz. Yangında evi zarar gören vatandaşımız için hemen harekete geçtik. Kütahya valiliğinin bilgisi dahilinde hayırseverlerimizin destekleriyle yangın mağduru ailemiz için bir ev kiralayarak ailemizi oraya yerleştirdik. Yine ailemize, bir evde lazım olabilecek eşyaları hayırseverlerimizin destekleriyle temin ederek gönüllü gençlerimizle eve götürdük.”
MUSTAFA DEMİRBAŞ
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir