Başkan Işık’tan Kütahyalı yatırımcılara çağrı

882

Kütahya’da turizme yönelik tesislerin yapılması için yatırımcı beklediklerini bildiren Belediye Başkanı Alim Işık, özellikle Kütahyalı yatırımcıların kente termal turizm alanında yatırım yapmaları konusunda çağrıda bulundu.

“TURİZM YATIRIMI İÇİN ARSALAR HAZIR”
Işık, gazetemize özel yaptığı açıklamada, kentin turizm potansiyelinin değerlendirilmesi adına birçok çalışma içerisinde olduklarını belirtti.
Termal suları ile ön plana çıkan Yoncalı ve Ilıca’da turizm yatırımı için belediyeye arsa tahsisi yaptıklarını dile getiren Işık, şunları söyledi: Kütahya’mızda son dönemde ciddi anlamda yatırımcı ziyareti başladı. Kütahya Belediyemize de zaman zaman özellikle turizm yatırımcıları başta olmak üzere birçok alanda yatırım yapmak isteyen vatandaşlarımız gelmekte. Biz tüm yatırımcılarımıza şunu söylüyoruz, düne kadar Kütahya Belediyesi’nin elinde yatırımcılara tahsis edilebilecek herhangi bir alan ve arsası yoktu. Bugün elimizde yaklaşık 200 dekarlık 11 parselden oluşan parsel Yoncalı bölgesinde ayrıca Ilıca’da da 4 bin 750 metrekare büyüklüğünde bir yaklaşık 12 dekarlık 1 adet olmak üzere 2 adet arsamızla belediyemize tahsis edilmiş durumdadır. Bunların özellikle turizm yatırımcılarımız açısından büyük avantaj olduğundan değerlendiriyoruz. Son günlerde gelen vatandaşlarımızla ciddi anlamda görüşmelerimiz oldu.”

YEREL YATIRIMCILARA ÇAĞRI
Kütahyalı yatırımcılara çağrıda bulunan Işık, şöyle devam etti: “Buradan Kütahyalı iş adamlarımıza özellikle bir çağrıda bulunmak istiyorum. Şehir dışındaki yatırımcılarla yaptığımız görüşmelerde bize gayet doğru ve doğal soru olarak şunu soruyorlar. “Niçin Kütahya’nın kendi yatırımcıları bu bölgelerde bahsettiğiniz yatırımları yapmıyorlar, bir sorunu mu var?” diye sorularla karşılaşıyoruz. En azından bu tür soruları cevapsız bırakmama ve gereksiz bütün bu soruları olumsuz durumlardan kurtulma adına özellikle Kütahyalı yatırımcılarımızdan birer yatırımın şehrimize yapılmasını istirham ediyorum.”

YATIRIMCI ÇIKMAZSA KENDİMİZ YAPARIZ
Termal tesis yapımı için turizmci yatırımcılarla görüştüklerini, ancak herhangi bir yatırımcı çıkmaması halinde Kütahya Belediyesi ve İl Özel İdaresi ortaklığında 5 yıldızlı bir tesisi Kütahya’ya kazandırabileceklerini de aktaran Işık, “Bunların çevresindeki diğer 9 adet parsele de turizm yatırımcılarını bekliyoruz. İnşallah özel yatırımcıyı bulabilirsek öncelikle bu parselleri onların aracılığıyla değerlendirmek istiyoruz. Ama diyelim ki olmadı en kötü ihtimalle İl Özel İdaremiz ve Kütahya Belediyemiz ortaklığında veya Özel İdare’nin ya da Belediye’nin kendi başına yapacağı 5 yıldızlı tesisi bu Yoncalı’daki parsellerimiz üzerinde kazandıracağız. İnşallah 2021-2022 yılları içerisinde bu yatırımcıları Kütahya’mız bulacaktır.” dedi.

SPOR TESİSİ İÇİN 25 DEKAR ARSA TAHSİSİ YAPILDI
Kütahya Belediyesi olarak spor tesisi yapılması için Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne arsa tahsisi yaptıklarını da hatırlatan Işık, “En son Yoncalı’daki 11 parselimizden birini 25 dekar büyüklüğündeki bir alanımızı Gençlik Spor ve İl Müdürlüğümüze tahsis ederek bir nizami 2 antrenman sahasından oluşan 3 adet futbol sahası yapımı için tahsis ettik.” diye konuştu.
MUSTAFA DEMİRBAŞ
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir