“Hedefimiz ilerleyen dönemlerde üst sıralarda yer almak”

48

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi (KSBÜ) tarafından göreve yeni başlayan veya akademik yükselmesi gerçekleşen öğretim elemanları için geleneksel hale gelen çiçek takdimi töreninde konuşan KSBÜ Rektörü Prof. Dr. Vural Kavuncu, “Hedefimiz ilerleyen dönemlerde üniversite sıralamasında, KSBÜ olarak üst sıralarda yer almak.” dedi.
KSBÜ’de 13 öğretim elemanı göreve başladı veya akademik yükselmesi gerçekleşti. Törende akademisyenlere; Rektör Prof. Dr. Vural Kavuncu, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. M. Cem Algın Prof. Dr. Duygu Perçin Renders ve Prof. Dr. Ahmet Çekirdekçi tarafından çiçek takdim edildi.

“HEDEFİMİZ GELİŞEREK BÜYÜMEK”
Rektör Kavuncu, törende yaptığı konuşmada, geleneksel hale gelen törendeki amacın, iyi duygularla birlikte başlayabilmek olduğunu vurgulayarak, “Biz burada herkese aile gözüyle bakıyoruz. KSBÜ ailesi olarak yolumuza devam ediyoruz. İlk 2 senemiz yapılanma ile geçti. Bundan sonraki hedefimiz gelişerek büyümek. Sadece ben veya rektör yardımcılarımız üniversiteyi geliştirmeyecek. Hep birlikte, KSBÜ ailesi olarak, aynı istikamette hedeflerimize doğru kürekleri çekmek zorundayız. Devletimizin sağladığı imkanları iyi anlamak gerekiyor. Bizler üzerimize düşen görevleri en iyi şekilde yapmamız gerekiyor” dedi.

“BULUNDUĞUMUZ BÖLGEYE EN İYİ HİZMETİ SAĞLAMAMIZ GEREKİYOR”
KSBÜ Rektörü Prof. Dr. Vural Kavuncu konuşmasına şöyle devam etti:
“Hedefimiz ilerleyen dönemlerde üniversite sıralamasında, KSBÜ olarak üst sıralarda yer almak. Bunun için basamakları hızlı çıkmamız gerekiyor. Hedefimiz sadece yayın yapmak olmamalı. Bulunduğumuz bölgeye en iyi hizmeti sağlamamız lazım. Bunun dışında uluslararası çağdaş eğitim seviyesine adapte olmak ve o doğrultuda, yani güncel gelişmeleri takip ederek, devletimize katkı sunan çalışmalar yapmamız gerekiyor.
Sizlerden öncelikli olarak beklediğimiz, hedeflerimiz doğrultusunda projeler geliştirmeniz. KSBÜ’nün uluslararası tanınırlığını artıracak çalışmalar yapmanız. Projelerinizi geliştirmede her türlü desteği sağlıyoruz.”
Törenin sonunda toplu fotoğraf çekimi yapıldı.
ŞENAY AYDEMİR
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir