Engelsiz üst geçit hizmete açıldı

512

Daha önce Karayolları tarafından yapılan, ancak engelliler ve yaşlılar için rampası olmayan Cumhuriyet Mahallesindeki üst geçide, rampa ve diğer müştemilatı yapıldı. Rampanın açılışını Belediye Başkanı Alim Işık ve Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Selim Göral birlikte gerçekleştirdi.
Cumhuriyet Mahallesinde karayolları tarafından yapılan, ancak engelli rampası olmadığı için engelli ve yaşlı vatandaşların verimli kullanamadığı üst geçide, gelen talepler doğrultusunda Kütahya Belediyesi tarafından rampa yapıldı. Rampanın açılış töreninde konuşan Kütahya Belediye Başkanı Alim Işık, mahalle sakinleri ve muhtarlıktan gelen talepleri değerlendirdiklerini belirtti.
Başkan Işık; “Çevre yolu üzerine daha önce karayolları tarafından yapılmış olan üst geçit köprümüz maalesef engellilerimiz ve yaşlılarımızın kullanamadığı bir şekilde idi. Mahalle ziyaretimizde vatandaşlarımızın ve muhtarımızın bu konudaki talebini, yaptığımız mahalle ziyaretlerinde değerlendirmeye aldık. Söz konusu rampa ve diğer müştemilatları tamamlandı. Şehrimize ve şehrimizin güzel insanlarına hayırlı olsun diyorum” dedi.
Mahalle Muhtarı Selim Göral ise konuşmasında Başkan Işık ve ekibine teşekkür ederek başladığı konuşmasında amaçlarının vatandaşların daha rahat yaşam sürmelerini sağlamak olduğunu ifade etti. Muhtar Göral “Okuduğumuz okulun karşılığını verebilmek için hizmet etmememiz gerekiyor. Bu hizmetlerden mutluluk duyuyoruz” dedi.
ŞENAY AYDEMİR
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir