“Aklımızda Sağlık Bilim Şenliği” projesi için protokol imzalandı

1548

2021 yılı haziran ayında düzenlenecek olan “Aklımızda Sağlık Bilim Şenliği” projesi için de Kütahya Valiliği ile karşılıklı yardım ve iş birliği protokolü imzalandı.
Yükseköğretim kurumları ile iş dünyası ve diğer paydaşlar arasındaki ilişkileri geliştirmek amacıyla, KSBÜ tarafından Danışma Kurulu Toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda, Rektör Prof. Dr. Kavuncu; KSBÜ’nün eğitim- öğretim, araştırma- geliştirme ve toplumsal katkıları konularında Kütahya protokolü ve iş dünyasına bilgilendirme yaptı.

“KSBÜ KÜTAHYA’MIZA ÇOK CİDDİ KATKI SUNACAK”
Danışma Kurulu Toplantısı’nın ardından açıklamalarda bulunan Vali Çelik, KSBÜ’nün Kütahya’ya vermiş olduğu katkıların analizi açısından, toplantının güzel bir fırsat olduğunu belirterek, “Bu anlamda çalışmaları bize çok net özetleyen, gelişim ve vizyonunu net ortaya koyan Rektörümüz Vural Bey’e de çok teşekkür ediyorum. Önemli olan tabii başlamak. Ama daha önemlisi başladığınız şeyi daha ileri götürmek. Umarım Sağlık Bilimleri Üniversitemiz iyi başlangıç yaptığı bu yolda daha nitelikli, daha kaliteli bir hizmet anlayışıyla hem üniversiteler arasındaki yerini sağlamlaştıracak hem de Kütahya’mıza çok ciddi katkı sunacak.” şeklinde konuştu.

“ÜNİVERSİTELER BİR İLİN ANA DİNAMİKLERİDİR”
Kütahyalıların sağlık hizmetlerine erişim anlamında Kütahya’da her türlü imkana hızlı bir şekilde kavuştuğunu ifade eden Vali Çelik konuşmasına şöyle devam etti: “Bu büyük bir başarı ama tabii bunun geliştirilmesi gerekiyor. Özellikle bunun ilk, en önemli vizyonlarından biri de Ağız Diş Sağlığı Hastanesinin kısa sürede faaliyete geçecek olduğu bilgisi de, bizim açımızdan ayrıca bir mutluluk vesilesi oldu. Çünkü hizmete erişimi de daha hızlandıracak, çok ciddi bir altyapısı ve kapasitesi olacak. Geçici bir süre gibi gözükse de yeni ve modern bir görünümüyle de Kütahya’ya hizmet edecek. Üniversiteler bir ilin ana dinamikleridir. İyi ki var diyoruz Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitemiz. Her türlü konuda, ihtiyaç duydukları her alanda biz de elimizden gelen desteği vereceğiz.”
ŞENAY AYDEMİR
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir