BU SENE ZAM YOK

2675

Koronavirüs salgını dolayısıyla Tavşanlı Belediyesi’nin su bedeli başta olmak üzere kira, harç ve Göbel Termal Tesisleri’ndeki ücretlendirmelere bu sene zam yapılmayacak.
Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler, koronavirüs salgınının olumsuz etkileri karşısında bu sene Belediye hizmetlerine zam yapılmayacağını duyurdu. Başkan Güler, Belediye Meclisi kararıyla su bedeli, belediye dükkanlarının kiraları, harçlar ve Göbel Termal Tesisleri’ndeki ücretlendirmelerin geçen yılki fiyatlar üzerinden devam edeceğini bildirdi.

“BU ZORLU SÜRECİ BİRLİKTE ATLATACAĞIZ”
Belediye Başkanı Mustafa Güler, 2020 başlarından bu yana tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını dolayısıyla sıkıntılı bir dönemden geçildiğini vurgulayarak, “Bu zorlu süreçte biz de Tavşanlı Belediyesi olarak vatandaşlarımızın yanında olduk ve olmaya da devam edeceğiz. Bu süreci hep birlikte atlatacağız. Belediye Meclisi’nin Kasım ve Aralık ayı toplantılarında; devletimizin koyduğu tarifeler dışındaki bizim inisiyatifimizde olan tüm ücretlendirmelerde bu sene zam yapmama kararı aldık” diye konuştu.
Başkan Güler, “Belediye olarak uygulayacağımız ücret tarifeleri ile ilgili aldığımız kararlar, aynı zamanda güçlü bir belediyenin sonucudur” ifadesini kullandı.

“KİRALARA ZAM YAPMIYORUZ”
Yaklaşık 24.000 su abonesinin bulunduğu Tavşanlı’da suya 2021 yılında zam yapılmayacağı müjdesini veren Başkan Güler, “Zaman zaman şikayet konusu olan su faturaların içerisinde gözüken 2 adet kalem var. Bunlardan birisi olan katık atık bedelinde aylık 1 TL fark çıkacak. 2 aylık 2 TL’ye tekabül edecek. Atık su arıtma bedeli ise devletimizin belirlediği sınırdan alınacak. 2021 yılında Belediye dükkanlarındaki kiracıların kira bedellerine de zam yapmayacağız. Kiracılarımızın pandemi ile yaşanan süreç dolayısıyla ekonomik anlamdaki sıkıntılarına bir nebze çare olmayı amaçladık. Ayrıca bu uygulamamızın Tavşanlı’daki dükkan sahibi vatandaşlarımıza da örnek olmasını istiyoruz” şeklinde konuştu.

“GÖBEL’DEKİ FİYATLAR AYNI OLACAK”
Göbel Termal Tesisleri’ndeki tarifelerin de geçen yılki ücretlendirmeler üzerinden yapılacağını kaydeden Başkan Güler, “Göbel Termal Tesisleri’mizde konaklama hizmetlerimiz devam ediyor. Buradaki ücretlendirmelerimizde de hiçbir zam yapmayacağız. Yayınlanan genelge ile havuzlarımız kapandı. Ancak lüks villalarımız ile apartlarımız faaliyette. Lüks villalarımızda havuzlar var. Diğer apartlarımızda konaklayan misafirlerimize de günlük bir saat olmak üzere aile banyolarını ücretsiz kullanmalarına imkan sağlıyoruz. Aile banyolarımız dışarıdan gelen misafirlerimize de randevu almak suretiyle hizmet vermeye devam edecek” dedi.
Öte yandan Başkan Güler vatandaşların kamuya olan borçlarının yapılandırıldığını da belirterek, “Devletimiz vatandaşlarımızın kamu kurumlarına olan borçlarına yapılandırma kolaylığı getirdi. Bu çerçevede Belediye’mize borcu bulunan vatandaşlar da en geç 31 Aralık’a kadar başvurusunu yaparak borçlarını yapılandırsınlar” dedi.
ŞENAY AYDEMİR
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir