Su baskını ve sel tehdidi ortadan kalkıyor

576

Kütahya Belediyesi, su baskını ve sel tehdidini ortadan kaldırmak için çalışmalarına hızla devam ediyor.
Dağlık bölgeden gelen yağmur suyunun heyelan bölgesine inmemesi için çalışmalarını sürdüren Kütahya Belediyesi Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü ekipleri, Okmeydanı Mahallesi’nde yer alan Begonya Sokak, Cemre Sokak ile Aydınlıkevler Caddesi’ne 800 m uzunluğunda 600’lük yağmur suyu hattı döşeme çalışması gerçekleştiriyor.
Fuatpaşa Mahallesi ve sanayi bölgesinin yıllardır çözülemeyen su baskınlarının önüne geçmek için çalışmalarını kapsamlı ve titiz bir şekilde sürdüren Kütahya Belediyesi Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü ekipleri, söz konusu bölgede 1500 m uzunluğunda 1000’lik yağmur suyu hattı döşeme çalışması yapıyor.
Ekipler, ayrıca Sanayi bölgesinde yer alan 10. Sokak, 11. Sokak, 12. Sokak, 13. Sokak, 14. Sokak ve Fuatpaşa Mahallesi’nde bulunan Kasırga Sokak, Tabakhane Sokak, Bursa Sokak, Ergenekon Sokak, Kaynak Sokak ile bağlantılı sokaklar 1000 m uzunluğunda 600’lük, 800 m uzunluğunda 400’lük, 1000 m uzunluğunda 300’lük yağmur suyu hattı döşüyor.
Çalışmalar sona erdiğinde söz konusu bölgelerdeki yaşanacak olası şiddetli yağışlarda yerleşim yerleri su baskınına maruz kalmayacak ve hat şişmesi nedeniyle oluşan kötü koku ortadan kalkmış olacak. AHMET SARI
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir