“Öğretim yılını buruk bir sevinçle karşılıyoruz”

717

Kütahya İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit Salgın hastalıkla mücadele içinde bulunduğumuz şu günlerde 2020-2021 Eğitim Öğretim yılını buruk bir sevinçle karşılıyoruz” dedi.
2020-2021 eğitim öğretim yılı uzaktan eğitim modeli ile başladı. Milyonlarca öğrenci yüz yüze eğitimin planlandığı 21 Eylül’e kadar dersleri TRT EBA TV üzerinden uzaktan eğitim ile görecek.
İl Millî Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit, 2020-2021 eğitim öğretim yılı açılış töreni için Linyit İlk/Ortaokulu’nda düzenlenen programa katıldı. İl Millî Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit’in yanı sıra şube müdürleri, okul idaresi ve öğretmenler programda yer aldı. İstiklâl Marşı töreninin ardından konuşma yapan İl Millî Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit, öğrencisiz düzenlenen eğitim öğretim yılı açılışının burukluğu ile programın gerçekleştiğini ifade ederek öğrencileri, sınıf atmosferini tüm eğitimcilerin özlediğini, yüz yüze eğitime en kısa sürede geçilmesini, tüm öğrencilerin okullarına, sınıflarına kavuşmasını temenni etti.”
İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit açıklamasında, “Geleceğimizin teminatı olan öğrencilerimiz okullarına, arkadaşlarına ve öğretmenlerine kavuşmayı, yeni bir eğitim öğretim dönemine sınıflarda cıvıl cıvıl başlamayı özlemle beklerken hastalığın olmadığı, öğrencilerin sevinç ve heyecanla İstiklal Marşımızı söyleyip sınıfları doldurduğu günlere en kısa sürede kavuşmayı can-ı gönülden arzu ediyoruz.

“UZAKTAN EĞİTİM FAALİYETLERİNE BAŞLADIK”
COVID 19 sürecinde uzaktan eğitimle eğitim öğretim faaliyetlerimizi gerçekleştirmeye başladık. Uzaktan eğitimle eğitim sürecini devam ettiren dünyada çok az sayıda ülke var. Ülkemiz bunu çok kısa sürede başardı. Televizyon kanallarında 10 stüdyoda, 674 öğretmen, TRT personeli ve diğer uzmanlar olmak üzere binden fazla kişinin çalışmalarıyla 3 bin 358 ders ve etkinlik çekimi yapılarak öğrencilerimizin hizmetine sunuldu. Ayrıca canlı platformlarla, EBA Akademik Destek uygulamasıyla uzaktan eğitim güçlenerek şekillendi.

“21 EYLÜL’DE BELİRLİ SINIFLARDA YÜZ YÜZE EĞİTİM BAŞLAYACAK”
Salgın hastalık sürecinde Bakanlığımız tarafından aktif hale getirilen canlı sınıfla ilgili imkânlar önümüzdeki süreçte asgari 10-12 kat artacak. Erişimde fırsat adaleti olsun diye internet paketi olmayan çocuklarımızın kotaları iki katına çıkarılacak. 21 Eylül’de belirli sınıflarda yüz yüze eğitim başlayacak.
İlimizde uzaktan eğitim konusunda Müdürlüğümüze bağlı Youtube kanalı yoluyla öğrencilerimize ve öğretmenlerimize ulaştık. Burada paylaşılan canlı yayın ve video yayınlarıyla uzaktan eğitime katkıda bulunduk.

“SABIR VE AZİMLE GELECEĞE HAZIRLANMALIYIZ”
Salgın hastalık sürecinde bize olan güvenlerinden, yaptıkları katkılarından ve sabırlarından dolayı velilerimize teşekkür ediyor, öğrencilerimizin de bu zorlu süreçte ümitlerini yitirmeden geleceğe güvenle bakmalarını, her zorlu sürecin sonunda bir aydınlığın olduğunu bilmelerini, sabır ve azimle geleceğe hazırlanmalarını tavsiye ediyorum.

“YÜZ YÜZE EĞİTİME GEÇİŞ İÇİN TEDBİRLER ALINDI”
Yüz yüze eğitime geçiş hazırlıkları kapsamında Kütahya olarak tüm eğitim kurumlarımızda her yönüyle tedbirler alındı. Şundan eminiz ki salgın hastalığın bulaşması riski açısından en güvenilir mekanlar eğitim kurumlarımızdır. Öğrencilerimizi ikinci yuvaları olan sınıflarında görmeyi özledik, yüz yüze eğitimi özlemle bekliyoruz.
Bu duygu ve düşüncelerle, başta sevgili öğrencilerimiz olmak üzere tüm eğitim camiasının 2020-2021 Eğitim Öğretim dönemini kutluyor; ilimize ve ülkemize sağlık, mutluluk ve başarılar getirmesini temenni ediyorum” dedi.
BÜLENT DAYI
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir