“Kurallara uymak sağlığımız için hayati önem taşıyor”

719

Emet Kaymakamı Hasan Çiçek, “Bütün bu denetimlerde alınması gereken kurallara uyulmasının hem kendi sağlığımız hem de vatandaşlarımızın sağlığı açısından hayati önem taşıdığı vurgulanarak, tavsiye ve uyarılarda bulunulduk” dedi.
Kaymakam Hasan Çiçek ilçe genelinde yapılan koronavirüs denetimi faaliyetlerine katıldı.
Denetim ekibinde, Kaymakam Hasan Çiçek, Belediye Başkan Vekili Mehmet Düz, İlçe Jandarma Komutanı Neşet Öztürk, İlçe Emniyet Müdür Vekili İsmail Aşıkovalı, Dr. Fazıl Doğan Devlet Hastanesi Baştabibi Uz.Dr.Rukiye Kara, Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Ahmet Kaymak yer aldı.
İçişleri Bakanlığının “Covid-19-Tedbirleri Kapsamında 19 Ağustos 2020 tarihinde Denetim Yapılması” hakkındaki emirleri gereğince bütün yurtta olduğu gibi Emet ilçesinde de iş yerleri, alışveriş alanları, kıraathane, kafe, berber, lokanta, ticari taksiler, otogar ile açık alanların denetlendiğini ifade eden Emet Kaymakamı Hasan Çiçek, yapmış olduğu açıklamasında, “Kontrollü sosyal hayat döneminde Sağlık Bakanlığı tarafından belirlenerek yayımlanan rehberlerde yer alan kurallara ve alınması gereken önlemlere ilişkin sorumlulukların yerine getirilip getirilmediğinin denetimi yapılmıştır. Koronavirüs tedbirlerine ilişkin genelgelerde belirtilen hususlar ile İlçemiz Hıfzıssıhha Kurulunca alınan kararlar gereği, sosyal mesafe kuralına, maske kullanımına ve hijyen kurallarına uyulup uyulmadığı, ayrıca vatandaşlarımızın güvenli seyahat edebilmeleri için alınmış olan tedbirlere uyulup uyulmadığı denetlenmiştir. Bütün bu denetimlerde alınması gereken kurallara uyulmasının hem kendi sağlığımız hem de vatandaşlarımızın sağlığı açısından hayati önem taşıdığı vurgulanarak, tavsiye ve uyarılarda bulunulmuştur. İlçemizde şu ana kadar kurallara riayet edildiği müşahede edilmiştir. Bu şuuru bilinci ayakta tutarak, bu denetimleri devam ettireceğiz. İçişleri Bakanlığımızın yayımladığı genelge kapsamında tüm iş yerlerinde maske ve mesafe kurallarına olan duyarlılığı ve bilinci tazelemeye çalışıyoruz” dedi.
ŞENAY AYDEMİR
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir