3 boyut sürücüleri yavaşlatacak

598

Kütahya Merkezde bulunan cadde ve sokaklarda yayaların güvenliğinin artırılması adına Kütahya Belediyesi tarafından 3 boyutlu yaya geçidi dönemi başlatıldı.

UYGULAMA SÜRÜCÜLERDE YAYALARA KARŞI FARKINDALIK OLUŞTURUYOR
Uygulama kapsamında eski yaya geçitlerinin yerine 3 Boyutlu Yaya Geçidi yapılıyor. Sürücüler için optik yanılsama sağlayarak yavaşlamalarını daha sonra ise durmalarını sağlayan uygulama, sürücülerde yayalara karşı bir farkındalık da oluşturuyor. Sürücülerin yayalara gereken duyarlılığı göstermesini sağlayan yöntem sayesinde yayaların yaya geçidini daha güvenli kullanmaları sağlanıyor.

İLK OLARAK ERDOĞAN ATASOY CADDESİ VE OTOGAR ÖNÜNDE GERÇEKLEŞTİRİLDİ
Kütahya Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü ekipleri tarafından ilk olarak Erdoğan Atasoy Caddesi ve Kütahya Otogar önünde gerçekleştirilen 3 Boyutlu Yaya Geçidi uygulaması ilerleyen günlerde ise birçok noktada yer alacak.

“YAYALARIN BAŞINA GELEBİLECEK TEHLİKENİN ÖNÜNE GEÇMEK İSTİYORUZ”
Yaya geçitlerinde yayaların başına gelmekte olan tehlikelerin önüne geçmek istediklerini söyleyen Kütahya Belediye Başkanı Alim Işık: “3 Boyutlu Yaya Geçidi uygulaması şehrimizde başlamıştır. 3 boyutlu yaya geçidi uygulamasıyla yayalarımızın güvenli bir şekilde karşıdan karşıya geçmelerini sağlamayı amaçlıyoruz. Yılsonuna kadar şehrimizin merkezindeki ana hartellerdeki yaya geçitlerinde benzer uygulamamız devam edecektir. 2021 yılı içerisinde de tüm yaya geçitlerimizi 3 Boyutlu olarak dönüştüreceğiz. Türkiyede birkaç ilde uygulanan ve vatandaşlar tarafından beğenilen bu uygulamayı şehrimize kazandıran Trafik Komisyonumuza, Emniyet teşkilatımızın değerli Trafik Şube Müdürlüğü ekiplerine ve belediyemiz çalışanlarına teşekkür ederim” dedi.
BÜLENT DAYI
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir