Kros Otomotiv’den elektrikli araç şarj çözümleri alanında yeni yatırım

1096

Elektrikli araç şarj çözümleri alanında Türkiye’nin önde gelen markalarından Voltrun’a, KROS Otomotiv ortak oldu.
Otomotiv sektöründe yaşanan global değişim dalgası, elektrikli araçlara geçişi hızlandırdı. Tüm otomobil üreticileri, üretim rotalarını, elektrikli araçlara çevirmeye başladılar. İhracatın lokomotifi otomotiv sektörünün oyuncuları, bu trende yönelik çalışmalarını sürdürüyor. Yerli otomobilimizin elektrikli olarak piyasaya çıkmaya hazırlanması sektöre dinamizm ve heyecan katıyor.
Öte yandan şarj altyapısı konusunda da hareketlilik başladı. Türkiye’nin önde gelen otomotiv şirketlerinden Kros Otomotiv, Voltrun şarj istasyonları markasıyla bilinen Zebra Elektronik’e stratejik ortak ve yatırımcı olarak katıldı.
Zebra Elektronik Genel Müdürü Berkay Somalı; “Yaklaşık 10 yıldır elektrikli araç şarj teknolojileri alanında ar-ge ve üretim faaliyetlerinin yanı sıra Voltrun markasıyla şarj operatörlüğü yapan firmamız, sektörün gelişimine paralel olarak, yurtiçi ve yurtdışında hızlı büyümesini sürdürebilmek adına Kros Otomotiv ile ortaklığa gitmiştir” dedi.
Otomotiv sektörünün ülkemizdeki en köklü firmalarından olan Kros Otomotiv ve iştiraki Renkler Makina ile, şarj istasyonu üretim kabiliyetlerini artırarak, tüm dünya pazarlarından gelecek taleplere cevap verebileceklerini anlatan Berkay Somalı, “Bu stratejik ortaklığın, şirketlerimize katacağı değerin ötesinde, ülkemizin global otomotiv endüstrisindeki teknoloji dönüşümünü yakalaması açısından önemli bir adım olduğunu düşünüyoruz.” dedi.
Otomobil üreticilerinin e-mobiliteye verdiği önemi vurgulayan Kros Otomotiv Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu üyesi Hikmet Demir ise, “Elektrikli mobilite alanındaki gelişmeler, üretim yapmakta olduğumuz tüm firmaların bir numaralı önceliği haline geldi. Biz de Kros Otomotiv grup şirketleri olarak bu değişim sürecinde yer almak istedik. Zebra Elektronik ile yaptığımız bu ortaklık ile ailemizi büyütüyoruz ve biz de elektrikli araçlar konusunda yerli teknolojilerin desteklenmesi adına elimizi taşın altına sokuyoruz” dedi.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir