‘İyilik’ projesiyle İzmir’de buluştular

985

İyilik bazen bir yaşlıya yardım, bazen bir çocuğa gülümseme, bazen bir canlıya yardım.
e Twinning projesi kapsamında Hamza Evmez ve Yasemin Dağlı koordinatörlüğünde Türkiye’den ve yurtdışından destek veren öğretmenler İzmir Konak Öğretmenevi’nde bir araya geldi.
Kütahya’dan Ticaret ve Sanayi Odası Anaokulu Müdür Yardımcısı Gülay Tonga’nın katıldığı program, tanışma ve durum değerlendirme toplantısı ile başladı. Öğretmenler gelecek nesillerin karşılık beklemeden iyilik yapmayı içselleştirebilmeleri ve Anadolu’nun değerlerini yaşatabilmeleri için bilgi alışverişinde bulundu. Toplantı sonrası İzmir Valisi Erol Ayyıldız’a resmi ziyarette bulunarak projeler hakkında bilgi verdiler.
Vali Erol Ayyıldız, ziyaretçi heyete, “iyilik ruhu güzelleştirir, iyilik karşılıksız yapılmalıdır, iyi insan olmalıyız” diyerek bu güzel projelerden dolayı öğretmenleri kutladı.
İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Zekeriya Mutlu’yu da ziyaret eden 35 proje üyesi, proje hakkında Mutlu’ya bilgi verdi.
İzmir Karşıyaka Sezai Gönül Akdağ Anaokulu ev sahipliğinde istişare toplantısı yapıldı. Okul Müdürü Aybike Bağcıoğlu’na proje öğretmeni Ayfer Kaya’ya ve okul personeline sıcak ev sahipliği için proje üyeleri teşekkür ettiler.
RAMAZAN DOĞAN
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir