Zafer OSB’nin Telekom altyapısı için imzalar atıldı

1109

Zafer Organize Sanayi Bölgesinin altyapı çalışmaları devam ediyor. OSB’nin iletişim altyapısı için Türk Telekom ile protokol imzalandı.
Kütahya Valiliğinde düzenlenen imza töreninde konuşan Vali Ömer Toraman, Zafer OSB’nin yatırımcılarının haberleşme ihtiyaçları için gerekli olan telekom altyapısı eksiğini gidermek üzere protokol imzaladıklarını belirtti.
Zafer OSB’ye yatırım yapacak yatırımcılara çok uygun şartlarda imkanlar sunulduğunu dile getiren Vali Toraman, şunları söyledi:
“Zafer OSB Kütahya’nın 5’inci ve yeni bir Organize Sanayi Bölgesi. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığında gerekli imar, proje onayları alınarak parselleme çalışmaları yapıldıktan sonra altyapı eksikliğini gidermek için bir gayret içine girildi. Enerji tedariği anlamında elektrik, doğalgaz, su altyapısı ve bağlantı yolları çalışmaları yapıldı. Temel altyapı hizmetlerine hızlı bir şekilde girdik ve Telekom altyapısı için de görüşmeler yaptık. Bizim yatırıma davet ettiğimiz insanların haberleşme ihtiyaçlarını da karşılamaları için bu altyapıya da ihtiyaç var. Yakından geçen bir hattan Zafer OSB’ye bir hat çekmek suretiyle bu alana Telekom altyapısını da getirmiş olacağız. Bugün imzaladığımız bu protokolle de bunun somut adımını atmış oluyoruz. Biz yatırımcılara altyapısı hazır parsel taahhüdünde bulunuyoruz. Çok uygun şartlarla yatırımcıları yatırıma davet ediyoruz. Bu önemli eksikliği bugün tamamlamış oluyoruz.”
Türk Telekom Bursa Bölge Müdürü Hüsnü Canbaz da protokolün hayırlı olması temennisinde bulundu.
Konuşmaların ardından hazırlanan protokol metni taraflarca imzalandı.
İmza törenine Vali Ömer Toraman ve Türk Telekom Bursa Bölge Müdürü Hüsnü Canbaz’ın yanı sıra İl Genel Meclisi Başkanı Musa Yılmaz, Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İsmet Özotraç, Yönetim Kurulu Üyesi Hasan Öncel, Altıntaş Belediye Başkanı Arif Teke, Zafer OSB Müdürü Göksel Ilgaz, Telekom İl Müdürü Fatih Özgül, Türk Telekom Satış ve Ofis Müdürü Mesut Bilecikli, Orta&Büyük Ölçekli Müşteriler Satış Direktörü İbrahim Cömertel ve Satış Yöneticisi Birol Sezgin katıldı.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir