Amatör olta balıkçılarından Malzeme sergisi

904

Kütahya Sportif ve Amatör Olta Balıkçıları Derneği (KÜSABDER) tarafından hem amatör balıkçılığa dikkat çekmek hem de amatör balıkçılık malzemelerini tanıtmak amacıyla düzenlenen sergi açıldı.
Kentteki bir alış veriş merkezinde açılan ve amatör balıkçıların geçmişte ve günümüzde kullandıkları oltalar, balık yemleri, botlar ve çadırlar gibi birçok malzemenin sergilendiği sergiye Kütahya’nın yanı sıra Afyonkarahisar, Eskişehir, İstanbul, Kocaeli gibi illerden çeşitli dernekler de katıldı.
Serginin açılış kurdelesini kesen Belediye Başkanı Alim Işık, burada yaptığı konuşmada, sergiyi oldukça önemli bulduğunu belirtti.
Sergiye çeşitli illerden katılımın olmasının kendisini ayrıca mutlu ettiğini dile getiren Işık, şunları söyledi:
“Kütahya Belediyesi olarak bu yıl sportif olta balıkçılığı ve kuş köyü projemizi hayata geçireceğiz. İnşallah bu projeyi şehrimize kazandırdığımızda inanıyorum ki Türkiye’mizin birçok ilinden projemizi görmeye gelecek olan insanlarımız olacaktır. Biz bu tür sportif faaliyetlerin destekçisiyiz. Elimizden gelen her türlü katkıyı esirgememeye gayret ediyoruz. Sergiye emeği geçen başta dernek başkan ve yönetimine ve diğer herkese teşekkür ediyorum.”
Bu yıl ikincisini düzenledikleri sergiye Kütahya dışından illerin katılmasından dolayı duyduğu memnuniyeti ifade eden Dernek başkanı Mustafa Sezer de, “Sergimizle bu işi sevenleri bir araya getirmek istedik. Asıl amacımız, amatör olta balıkçılığının sportif amaçla yapıldığını ve doğayı sevmek olduğunu anlatmak. Sergimizle aynı zamanda amatör olta balıkçılığını anlatmak ve özellikle gençlerimizin kötü alışkanlıklar yerine güzel bir hobi edinmelerini de sağlamaya çalışıyoruz.” ifadelerini kullandı.
Konuşmaların ardından, Işık ve beraberindekiler sergiyi gezerek malzemeleri inceledi.
Derneğin faaliyetlerinin anlatıldığı fotoğrafların da yer aldığı sergi, 9 şubata kadar ziyaret edilebilecek.
RAMAZAN DOĞAN
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir