Küçük Mücahit Depremzedeler için ilçe pazarında yardım topladı

791

Kütahya’nın Emet ilçesinde 9 yaşındaki Mücahit Çakır Elazığ depremi için başlatılan yardım kampanyasına destek olmak için, ilçede kurulan pazara tezgah açarak para topladı. Cam kavanozda yardım paralarını toplayan Çakır, daha sonra Emet belediyesine gelerek, topladığı yardımları görevlilere teslim etti.
Kütahya’nın Emet ilçesinde Emet belediyesi tarafından Elazığ deprem mağdurları için “Acınız Acımızdır “sloganıyla bir yardım kampanyası başlatıldı. Kampanya kapsamında kurulan bağış masasında vatandaşların kullanılmamış battaniye ve elektrikli ısıtıcı bağışları kabul edildi.
İlçede yaşayan Gazi Emet ilkokulu öğrencisi 9 yaşındaki Mücahit Çakır ise kampanyaya destek vermek için farklı bir metot uyguladı. Emet ilçesinde kurulan sebze ve meyve pazarında tezgah açan ve elindeki pankartla destek isteyen Çakır, cam kavanozunda yardımları topladı.
Daha sonra Emet belediyesine gelen Çakır, görevlilerle birlikte paraları saydı. Topladığı yardımları depremzedelere bağışlamak isteyen minik vatandaşa belediye personeli yardımcı oldu. Minik Çakır ile bankaya giden görevliler AFAD’ın hesabına Çakır’ın topladığı yardımları birlikte yatırdılar. Banka müdür ve personelide Mücahitin kampanyasına destek vererek, parayı hesaba geçtiler.
Depreme çok üzüldüğünü ve Elazığda dışarıda kalan çocuklar için yardım etmesi gerektiğini düşündüğünü belirten Mücahit Çakır bu amaçla babası ile birlikte ilçe pazarında açtıkları yardım tezgahında para topladıklarını ifade etti.
Baba Şerif Çakır ise akşam evde çocuğun deprem kampanyası için bir şeyler yapmak istediğini ifade etmesi ile ilçe de kurulan pazara bir tezgah açtıklarını belirtti. Çocuğunun dayanışma bilincine ulaşması ve nerede olunursa olsun,başka insanlar içinde birşeyler yapabileceğini göstermesi adına düşüncesine destek verdiğini belirten baba Çakır, “Allah milletimize bu acıları bir daha yaşatmasın. Destek veren halkımıza teşekkür ediyoruz “dedi.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir