Yardımsever Kütahya

941

Geçtiğimiz günlerde Elazığ’da yaşanan depremin ardından başlatılan kampanyaya büyük ilgi gösteren Kütahya’da sınır ötesindeki savaş mağdurları için başlatılan kampanyaya aynı duyarlılıkla destek verdi.
DEPREMZEDELERE 3 TIR YARDIM
Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası ile Kütahya Belediyesince ayrı ayrı başlatılan yardım kampanyası kapsamında toplanan 3 tır yardım malzemesi toplandı. Yardım malzemeleri düzenlenen törenle ve dualarla depremzedelere ulaştırılmak üzere bölgeye gönderildi. Kütahya Gıda Toptancıları sitesinde düzenlenen törende konuşan Vali Ömer Toraman, yaşanan deprem sonrası Türkiye’nin depremzedelerin yaralarını sarmak için tek yürek olduğunu söyledi.
İDLİB’E DUYARSIZ KALINMADI
Kütahya’da faaliyet gösteren ve Kütahya Sivil Toplum Kuruluşları Platformuna (KÜSİDAP) bağlı çok sayıdaki sivil toplum kuruluşunun destekleriyle toplanan 2 tır yardım malzemesi, Suriye’nin İdlib kentindeki ihtiyaç sahiplerine gönderildi.
Zafer Meydanı’nda tırların uğurlanması dolayısıyla tören düzenlendi.
İHH Kütahya İnsani Yardım Derneği Başkanı Mustafa Yenipazar, burada yaptığı konuşmada, Türkiye çapında başlatılan ‘Bir aradayız İdlib’in yanındayız’ sloganıyla başlatılan yardım kampanyasına Kütahya’daki sivil toplum kuruluşları olarak destek verdiklerini belirtti.
RAMAZAN DOĞAN
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir