Kentsel dönüşüm için yeni kuralar çekildi

906

Kütahya Belediyesi tarafından Kentsel Dönüşüm projesi kapsamında inşa edilen 1453 Konutlarının noter huzurunda kura çekimi yapıldı.
Osmangazi, Sultanbağı ve Börekçiler Mahallesinde oturan hak sahiplerinden 1453 Konutlarını tercih eden vatandaşlar için noter eşliğinde sıra belirleme kura çekimi Kütahya Belediyesi Hezar Dinari Kültür Merkezinde gerçekleşti.
Sıra belirleme kura çekimi öncesi Osmangazi, Sultanbağı ve Börekçiler Mahallesinde ikamet eden hak sahiplerine açıklamalarda bulunan Kütahya Belediye Başkanı Alim Işık, noter huzurunda çekilecek kuraların hayırlara vesile olmasını temenni etti.
1453 Konutlarının Kütahya’da yaşayan yaklaşık 300 bin vatandaşın mülküdür diyen Belediye Başkanı Alim Işık;
“Bugün Vefa Mahallesi, Sultanbağı Mahallesi Börekçiler Mahallesi ve Osmangazi Mahallemiz olmak üzere toplam 603 adet yeni başvuru sahibimizin sıra belirleme kurasını çekeceğiz. Siz değerli hemşehrilerime ailelerinizle birlikte sıcak bir yuvada birlikte yaşama imkanı sağlayan bir fırsat sunduk. 1453 Konutların yer alan birinci adayı Vefa Mahallesi hak sahiplerimize ayırdık. İkinci ve üçüncü adayı ise Osmangazi ve Sultanbağı Mahallesi hak sahiplerimize ayırdık. Elinizdeki taşınmazın bugünkü yeni taşınmaza karşılık gelen metre karesini hesapladık ve bunun üzerine sizlere %20 fazladan metre kare verdik. Ayrıca %5 düzenleme ortaklık payı kesintisinden vazgeçme ve yaklaşık %3 amortisman payı olmak üzere toplamda %28 oranında sizlerin lehine bir tercihle sizin mal sahibi olmanızın imkanını sağladık. Hayırlı olsun. Rabbim yeni binalarınızda aileleriniz ve sevdiklerinizle birlikte sağlıkla sıhhatle huzur içerisinde oturmanızı nasip etsin” dedi.
Programda daha sonra Kütahya Belediye Başkanı Alim Işık, noter huzurunda gerçekleşen çekilişle ilk ismi belirleyerek açıkladı ve tebrik etti. Kura çekiminin sona ermesiyle birlikte 603 konutun sıra belirlemesi gerçekleşti.
1453 Konutları sıra belirleme kura çekimi sonuçları Kütahya Belediyesi resmi web sitesi http://www.kutahya.bel.tr/pdf/kura1453.pdf adresinden yayınlanmıştır.
RAMAZAN DOĞAN
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir