Engellilere tercih uyarısı

1436

Türkiye Sakatlar Derneği (TSD) Kütahya Şube Başkanı Hatice Yakar, Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı(EKPSS) sonucunda kura ve atamalarının gerçekleşmesi için tercih yapma süresinin 9 Aralık 2019 tarihinde başladığını ve bir hafta süreceğini söyledi.
Kamu kurumlarına atanmayı bekleyen engellilerin, bir haftalık süre içinde tercihlerini yapmamaları halinde bu haktan yararlanamayacaklarına dikkat çeken Yakar, engellileri tercih yapmaları konusunda uyardı.
“ENGELLİLERİN KESİNLİKLE BİR HAFTALIK SÜREDE TERCİHLERİNİ YAPMALARINI İSTİYORUM”
EKPSS’ye giren engellilerin aldıkları puanlara göre atama yapılacağını belirten Yakar, konu ile ilgili olarak şu bilgileri verdi:
“Engellilerin EKPSS ve kura ile atanmaları için tercih tarihini heyecanla beklemeleri gereği, dün yapılan açıklama ile bu tercihlerin 9 Aralık 2019 tarihi itibariyle internet ortamından engelli arkadaşlarımız, yani kamuya atanmak için aday olan arkadaşlarımız şifreleri ile girerek tercihlerini yapacaklar. Daha sonra da büyük bir ihtimalle bu ayın son haftasında Ankara’da hem kura için çekiliş yapılacak.
Ayrıyeten yine EKPSS’ye giren arkadaşlarımızın da aldıkları puana göre atamaları yapılacak. Bugün sisteme geçtiği zaman da atanacak, kamuya alınacak engelli sayısı da ve nereye alınacağına dair dökümanlar da bugün(dün) itibariyle bilgisayara yüklenecek. Bu yüklendikten sonra da kadrolar ortaya çıkmış olacak. Ben bu anlamda tekrar bütün engellilerin kesinlikle bir haftalık sürede tercihlerini yapmaları, bu tarihi geçirdikleri takdirde kesinlikle bu haktan mahrum olacaklarını bilmelerini istiyorum ve hepsine de başarılar diliyorum”
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir