Eğitim’e atölye desteği

1306

Zafer Kalkınma Ajansı tarafından Yeni Nesil Eğitim Mali Destek Programı kapsamında hibelendirilen “Kendin Yap Atölyeleri” projesi sayesinde eğitim çağındaki çocukların algoritmik düşünme, robotik kodlama ve tasarım becerilerinin geliştirilmesi amacıyla hazırlanan projenin maliyeti 575 bin TL olarak açıklandı.
Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler, Ahmet Uluçay Bilim Sanat Merkezi’nde proje tanıtım toplantısına katıldı. Başkan Güler’e yardımcısı Naci Erarslan’da eşlik etti.
Zafer Kalkınma Ajansı tarafından Yeni Nesil Eğitim Mali Destek Programı kapsamında hibelendirilen “Kendin Yap Atölyeleri” projesi sayesinde 150 yetenekli öğrenci merkezde özel eğitim alacak. 6-14 yaş arası öncelikli olmak üzere eğitim çağındaki çocukların algoritmik düşünme, robotik kodlama ve tasarım becerilerinin geliştirilmesi amacıyla hazırlanan projenin maliyeti 575 bin TL olarak açıklandı.
Tavşanlı Kaymakamı Yüksel Kara, Belediye Başkanı Mustafa Güler ve protokolün katıldığı tanıtım toplantısı öncesinde BİLSEM’in sınıfları gezilerek merkez müdürü M. Kemal Pişkiner tarafından öğrencilere sunulan hizmetler anlatıldı.
Daha sonra proje koordinatörü Hakan Aygün, BİLSEM ve İstiklal Ortaokulu’nda sabit 1 adette mobil olmak üzere oluşturulacak toplam 3 atölyenin fiziki yapıları ile amaçlanan eğitim seviyesini aktardı.
Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler, eğitim söz konusu olduğunda her zaman kurumlarımızın yanındayız diyerek şu ifadeleri kullandı;
“Çarşamba günü Milli Eğitim Müdürümüz Salim Karaboğa ve BİLSEM Müdürümüz M. Kemal Pişkiner ile protokol imzalayarak çocuklarımızın katılacağı robotik yarışmalar ile Haziran ayında düzenlenecek Bilim Şenliği’nin destekçisi olduk. Bilgilendirme toplantısında 260 saatlik eğitim sonrasında tamamen gönüllülük esasıyla çalışacak 30 öğretmenimizin, 150 çocuğumuza vereceği emeği öğrendik. Projeyi hazırlayan ve görev alan eğitimcilerimize teşekkür ediyorum. Ezberci eğitim sisteminden uzaklaşarak, aktif ve fikir üretimine dayalı bir eğitim sistemine geçmemiz gerekiyor. Ahmet Uluçay Bilim Sanat Merkezi gibi kurumlarında bu amaca hizmet ettiğini düşünüyorum. Dolayısıyla biz Tavşanlı Belediyesi olarak bu tür projelerin destekçisi olmayı sürdüreceğiz”
RAMAZAN DOĞAN
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir