Kadınlara finansal okur yazarlık paneli

812

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından kadınlara yönelik ‘Finansal Okuryazarlık ve Kadınların Ekonomik Güçlenmesi’ konulu panel gerçekleştirildi.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının koordinasyonunda; 2018-2023 yıllarını kapsayan “Kadının Güçlenmesi Strateji Belgesi ve Eylem Planı” hazırlanıp, yürürlüğe konulmasıyla başlayan Eylem Planı’nın 5 bileşeninden biri olan Eğitim bileşeninde “kadınların finansal okuryazarlık konusunda bilgi ve farkındalıkları artırılacaktır” hedefine yer verildi.
Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ömer Turan, burada yaptığı konuşmasında eylem planının, 180 Günlük Cumhurbaşkanlığı İcraat Programında da, Kadınlara yönelik Finansal Okuryazarlık eğitimlerinin yaygınlaştırılması kapsamında yer aldığını belirtti.
Eylem planı kapsamında kadınların bilinçlendirilmelerinin hedeflendiğini aktaran Turan, “Bu kapsamda, kadınların para yönetimi, gelir, harcama, birikim, borç, tasarruf, yatırım araçları, bireysel emeklilik sistemi ve yerli malı kullanımı gibi konularda farkındalıklarının artırılması hedeflenmektedir.” dedi.
İl Müdürlüğünde görevli Araştırmacı Nihat Çınar moderatörlüğünde yapılan panelde, İŞKUR Temsilcisi Mustafa Kaya, KOSGEP Temsilcisi Serdar Kaya, TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Temsilcisi Doç. Dr. Fulya Topçuoğlu Ünal ve Semra Tozaraydın katılım sağladı.
Panel sonunda katılımcılara belge takdim edildi.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir