Alkışlar bu gence

1109

Kütahya’da, birçok yeri gezip, tanıtımını yapmak için projeler üretmesi ile dikkat çeken duyarlı bir genç, sosyal medyada açmış olduğu hesapla Kütahya’yı tanıtıyor.

KENTİN GÜZELLİKLERİNİ İNSANLARLA PAYLAŞIYOR
Kentte bir kamu kurumunda memur olarak görev yapan Hakan Özkul, “Germiyanşehrikütahya” ismiyle ınstagram’da hesap açıp Kütahya’nın tanıtımını yapıyor.
Kenti adım adım gezen Özkul, gittiği yerleri fotoğraflayıp hesabında takipçilerin beğenisine sunuyor. Sayfa, sosyal medyada büyük bir ilgi ile takip edilirken insanlar yapmış olduğu örnek ve özverili çalışmalarından dolayı Özkul’a adeta teşekkür mesajı yağdırıyor.

KÜTAHYAYI BİNLERCE KİŞİYE TANITIYOR
Yapmış olduğu çalışma ile ilgili gazetemize açıklamada bulunan Özkul, şunları söyledi: “Gezmeyi, yeni yerler görmeyi çok seviyorum. Şehrimizde gittiğim yerde birçok güzellikle karşılaşıyorum. Bunları herkesin görmesi gerektiğini düşünerek ve bu güzellikleri sosyal medya aracılığıyla birçok kitleye göstermek amacıyla fotoğraflar çekmeye ve paylaşmaya başladım. Kütahya’yı önce Kütahyalıya sonra herkese anlatmak için bir yıl önce “Germiyan Şehri Kütahya” sayfasını kurdum. 13 binin üzerinde takipçimiz oldu. Bu sayfa ile bir çok kişiye ulaşma imkanı buldum. Yaptığım paylaşımlarla gerçekten güzel tepkiler aldım. Şehrimi tanıtıp güzel dönütler almak gerçek anlamda beni mutlu etti.
”GÜZELLİKLERİ KEŞFE DAVET
“Bir şeyler anlatabilmek için de bir şeyler anlamak gerekiyor. Bir şehri anlatıyorsanız, önce o şehri anlamanız lazım. Bazen fotoğraf makinalarını almadan dolaşıyorum” diyen Özkul, “Çünkü bazen fotoğraf makinası, yaşamla fotoğrafçı arasında engel teşkil edebiliyor. Eğer ki bir hastalık haline dönüşüp, makinalı fişek gibi fotoğraf çekiyorsak… Fotoğrafçı fotoğraf makinasından ayrılabilmeli, kısa süre de olsa. O zaman da gezdiğim yerlerin keyfini kendime özel yaşamış oluyorum. Gidip görmediğimiz, gezmediğimiz birçok yer var. Bu yerlerin herkesin bizzat gidip görmesini çok isterim.” dedi.

TAKİPÇİLER VİDEO İLE KÜTAHYA’YI ANLATIYOR
Paylaşımlarının yanı sıra bir video seferberliği başlattığını da anlatan Özkul, “Yine, sosyal medyadaki hesabımız üzerinden insanların Kütahya ile ilgili görüşlerinin yer aldığı bir video çalışması başlattım. Burada başta Kütahya’da olmak üzere yurdun birçok yerinde insanlarımız Kütahya ile ilgili güzel düşüncelerini çekip bize gönderiyorlar. Kütahya’mızı seviyoruz bu yaptığımız çalışma aslında bir sosyal sorumluluk projesi. Amaç pozitif yanlarıyla Kütahya farkındalığını ve bilinirliğini artırmak. Şu an montajı yapılıyor. Videomuzu en yakın zamanda yayınlayıp takipçilerimizin beğenisine sunacağız.” diye konuştu.

FOTOĞRAFLARDAN OLUŞAN TANITIM KİTABI YOLDA
Tanıtım faaliyetleri kapsamında gelen yoğun talepler üzerine ilerleyen günlerde ücretsiz geziler organize etmeyi de planladığını aktaran Özkul, Kütahya’nın tarihi, kültürel, sanatsal, doğal alanlarını, kısaca bütün güzelliklerini anlatan fotoğraflardan oluşan bir fotokitap hazırlığında olduğunu, bununla ilgili görüşme ve çalışmaların devam ettiğini de sözlerine ekledi.
RAMAZAN DOĞAN
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir