Kütahya heyeti Sakarya’da

1090

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kazım Uysal, Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Levent Mercin ve Kültür Bakanlığı çini sanatçısı Abdurrahman Yıldız, Sakarya’da bir dizi ziyaretlerde bulundu.
VALİ NAYİR KÜTAHYA İLİNDEN GELEN MİSAFİRLERİNİ AĞIRLADI
Vali Ahmet Hamdi Nayir, bir dizi ziyaret kapsamında Sakarya’ya giden Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kazım Uysal, Kütahya Kültür ve Sanatı Geliştirme Derneği Başkanı, aynı zamanda Kültür ve Turizm Bakanlığı Çini Sanatçısı Abdurrahman Yıldız ile Dumlupınar Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Levent Mercin’i makamında ağırladı.
Kütahya ve Sakarya arasında kültürel çalışmalar ile paylaşımlarda bulunmak ve çeşitli ziyaretler gerçekleştirmek üzere Sakarya’ya geldiklerini ifade eden Dumlupınar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kazım Uysal, misafirperverlikleri için Vali Ahmet Hamdi Nayir’e de teşekkür ettiklerini söyledi.
Çini sanatçısı olarak farklı tasarımlar yapmaya çalıştığını ifade ederek eserler hakkında Vali Nayir’e bilgiler veren Dernek Başkanı, Kültür ve Turizm Bakanlığı Çini Sanatçısı Abdurrahman Yıldız, çininin özellikle mimaride kullanılmasına yönelik çalışmalarının da bulunduğunu belirtti.
Ziyaretten memnuniyet duyduğunu söyleyen Vali Ahmet Hamdi Nayir, hem Sakarya hem de daha önceki görev yeri olan Kütahya illeri arasındaki dostluk köprüsünün kendisini de mutlu ettiğini ifade ederek, her iki ilin tarihi ve kültürel anlamda önemli zenginliklere sahip olduğunu belirtti.
TÜRK DÜNYASI ETKİNLİKLERİ İÇİN GÖRÜŞME
Kütahya heyeti valilik ziyaretinin ardından Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Savaşan’ı ziyaret etti.
Burada karşılıklı bilgi alış verişinde bulunulması ardından üniversitelerin karşılıklı işbirliği için anlaşmaya varıldı.
Türk Dünyası Mimarlar Mühendisleri Birliği Başkanı olan, aynı zamanda Sakarya Büyükşehir Belediyesi SASKİ Genel Müdürü İlyas Demirci ziyaret edildi.
Türk Dünyası etkinlikleri ile ilgili karşılıklı görüşmeler yapılan ziyarette bazı etkinliklerin Kütahya’da da yapılması için çalışma başlatıldı.
Heyet, Sakarya Büyükşehir Belediyesi Kent Estetiği Daire Başkanı Yusuf Söğütdelen’e hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.
RAMAZAN DOĞAN
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir