İkamet çağrısı karşılık buldu

873

Kütahya Belediye Başkanı Alim Işık, üniversite öğrencilerine yönelik yapmış oldukları “İkametini Kütahya’ya al” çağrılarının karşılık bulduğunu, 6 bin 500 öğrencinin ikametini Kütahya’ya aldırdığını söyledi.
Işık, gazetecilere yaptığı açıklamada, geliştirdikleri ikamet kart projesi sonrası üniversite öğrencilerine, ikametgahlarını Kütahya’ya almaları için bir çağrı yaptığını hatırlattı.
Yaptıkları çağrının karşılık bulduğunu aktaran Işık, şunları söyledi: “Göç veren Kütahya’yı bu statüsünden çıkaracağız ve büyüyen bir şehir yapacağız demiştik. İnşallah yapacağımız ek çalışmalarla Kütahya’mızın nüfusunu 600 bine çıkaracağız. Bunun adımlarını attık. Şu ana kadar 6 bin 500 kadar üniversite öğrencimiz resmi olarak burada yoklardı. Şu an itibariyle ikametlerini buraya aldırarak Kütahya nüfusuna dahil oldular. Artık Kütahya’mız merkez nüfusu olarak 250 bin nüfusun altında olan küçük şehirler statüsünden kurtulup nüfusu 250 bin ile 500 bin arasında olan orta büyük şehirler statüsüne geçti. ‘İkametgahını Kütahya’ya al’ çağrımıza kulak veren tüm üniversiteli gençlerimize ayrı ayrı teşekkür ediyorum.”
Işık, Kütahya nüfusuna katkı yapan öğrenci sayısını yılsonuna kadar 30-35 bine çıkarmayı hedeflediklerini de sözlerine ekledi.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir