DPÜ’de Oryantasyon etkinlikleri başladı

1056

DPÜ Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığının düzenlediği Oryantasyon 2019-2020 etkinliği başladı.
DPÜ Evliya Çelebi Yerleşkesi Emre Kuruoğlu Tırmanma Duvarı önünde yapılan ve Öğrenci Topluluklarının katıldığı Oryantasyon 2019-2020 etkinliği 26 Eylül’e kadar sürecek.
Oryantasyon 2019-2020’nin ilk gününde Rektör Prof. Dr. Kâzım Uysal da etkinlik alanını ziyaret etti.
Öğrencilere hitaben kısa bir konuşma yapan Prof. Dr. Kâzım Uysal, “Pek çoğunun başka şehirlerden kalkıp buralara kadar geldiniz. Hoş geldiniz. Sizlerin burada olmasından memnuniyet duyuyoruz. İnanıyorum ki, burada aradığınız her şeyi bulacak, istediğiniz her türlü etkinliği yapabileceksiniz. Yerleşkemizin olanakları öğrencilerimizin pek çok isteğine hitap edecek düzeyde. Bunun yanında istekleriniz, görüşleriniz ya da şikayetleriniz olusa da başta ben olmak üzere tüm yöneticilerimiz, sizlere yardımcı olmak isteriz. Sizlere iyi eğlenceler diliyorum ve yeniden ‘hoş geldiniz’ diyorum” dedi.
Uysal, konuşmasının ardından öğrenci topluluklarının standlarını tek tek gezerek toplulukların çalışmaları hakkında bilgi aldı.
Etkinlikler boyunca her gün yemek standları ile öğrenci toplulukların üye kayıt standları açık olacak ve topluluklar tarafından gösterilerin yanında karaoke ve survivor yarışmaları düzenlenecek.
Ayrıca 25 Eylül Çarşamba günü 10.00 – 14.00 saatleri arasında Dumlupınar Şehitliği’ne gezi; 26 Eylül Perşembe günü ise 10.00 – 14.00 saatleri arasında yerleşke ve şehir turu düzenlenecek. Hava koşullarının uygun olması durumunda perşembe günü saat 18.00’de amfi tiyatroda film gösterimi yapılacak.
MUSTAFA DEMİRBAŞ
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir