Bisiklete bindi kampüsü tanıttı

889

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kazım Uysal, üniversiteye bu yıl gelen öğrenciler için düzenlenen bisiklet turu etkinliğinde bisiklete binerek fakülte ve diğer birimleri öğrencilere tanıttı.
Üniversitenin Evliya Çelebi yerleşkesinde bulunan Eğitim Fakültesi önünde öğrencilerle bir araya gelen Uysal, burada öğrencilerle tanıştı.
Yeni öğrenciler için düzenlenen bisiklet turu etkinliğine de katılan Uysal, akademisyenlerle birlikte bisiklete binerek kampüs içerisindeki fakülte ve diğer birimleri gezdi.
Uysal, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Kütahya’ya birçok ilden öğrenci geldiğini, öğrencileri en iyi şekilde karşılamaya çalıştıklarını belirtti.
Üniversiteye gelen öğrencilere kampüsü akademisyenlerle birlikte bizzat tanıtmak istediğini dile getiren Uysal, şunları söyledi:
“Öğrencilerimizin üniversitemizi tanıma programlarına ağırlık veriyoruz. Çünkü bu öğrencilerimiz Türkiye’nin dört bir yanından, hatta dünyadan, değişik ülkelerden geliyorlar. İlk gelişleri itibariyle gurbet, hüzün duyguları yaşıyorlar ve bazı sıkıntıları oluyor. Öğrencilerimizin üniversitemize daha kolay uyum sağlamaları, benimsemeleri, eğitim öğretime problemsiz başlamaları için bu tür oryantasyon programları önemsiyoruz. Birçok aktivitelerimiz oluyor. Bunlardan birisi kampüsümüzü bisiklet ile gezerek tanıtmak. Ben de bisikletime binerek, akademisyenlerimizle birlikte öğrencilerimize kampüsümüzü tanıtmaya çalıştım. Bütün öğrencilerimize bu anlamda ‘üniversitemize hoş geldiniz’ diyorum.”
Kütahya Dumlupınar Üniversitesinin öğrencilerinin özel olduklarını düşündüklerini aktaran Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İrfan Terzi de bütün öğrencilere kapılarının her zaman açık olduğunu belirtti.
Üniversiteye yeni gelen öğrenciler de kendileri için özel program düzenleyen ve rektör ve akademisyenlere teşekkür etti.
Öte yandan, kente gelen üniversite öğrencileri için otogarda açılan stantlarda ise il ve üniversite hakkında bilgi verilerek, broşürler dağıtıldı.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir