KSBÜ’de dersler başladı

946

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesinde (KSBÜ) dersler başladı. Açılış derslerine Rektör Prof. Dr. Vural Kavuncu’da katıldı.
Yeni akademik yılın başlamasıyla birlikte Sağlık Üniversitesi öğrencileri derslere start verdi. KSBÜ Rektörü Prof. Dr. Vural Kavuncu Diş Hekimliği Fakültesi, Tıp Fakültesi ve Sağlık Bilimleri Fakültesinin açılış derslerine katılım sağladı. Derslerde açılış konuşmalarını fakültelerin dekanları yaptı.
Rektör Kavuncu katıldığı derslerde öğrencilere şunları söyledi: “Çok önemli bir başarı elde ederek Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesini kazanmış durumdasınız. Öncelikle bunun için sizleri tebrik ediyorum. Üniversitemiz, ülkemiz ve insanlık sizlerden çok şey bekliyor. Kuruluşun ve kurtuluşun başkentinde (Kütahya’da), Sağlık Üniversitesi öğrencilere olarak insanlığa çalışmalarınız ile çok şey katabilirsiniz. Bunun için sizlere zemini hazırlamaya çalışıyoruz. Örneğin üniversite olarak bizim özelliğimiz, öğretim üyesi başına düşen öğrenci sayısıdır. Örneğin Tıp Fakültesinde öğretim üyesi başına 6, Diş Hekimliği Fakültesinde 8 öğrenci düşüyor. Butik bir üniversiteyiz. Yani öğretim üyelerimiz ve öğrencilerimiz, bir aile ortamında yakın bir çalışma içerisinde olacaklar. Her öğrencimizin çalışmasına çok önem veriyoruz. Sağlık Üniversitesi olarak devletimize ve insanlığa faydalı olmak için elimizden geleni yapıyoruz ve yapacağız.”
Sağlık Üniversitesinde derslerden sonra aşure dağıtımı yapıldı. Üniversiteye yeni başlayan öğrenciler, öğretim elemanları ile tanışma fırsatı bularak, sohbet ettiler.
MUSTAFA DEMİRBAŞ
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir