Kütahya’dan Diyarbakır Annelerine destek

1058

Kütahya Sivil Toplum Kuruluşları Dayanışma Platformu (KÜSİDAP), Diyarbakır HDP İl Başkanlığı binası önünde oturma eylemi yapan Diyarbakır annelerine destek açıklaması yaptı.
“ÇOCUK VE ANNE KIYIMINA
SESSİZ KALMAYACAĞIZ”
Platformun kadın komisyonu adına açıklama yapan Fikriye Kurt, “Çocukları dağa kaçırılan Diyarbakır’da yüreği yanan annelerin HDP İl Başkanlığı önündeki eylemi, başta PKK olmak üzere bütün terör odaklarına çağın en büyük mesajıdır.” dedi.
Terör örgütlerinin arasında ayrım yapılmasını kabul etmediklerini belirten Kurt, şunları söyledi: “Başta PKK ve türevleri FETÖ, DHKP-C, DEAŞ gibi emperyalizmin kullanışlı piyonlarına karşı Anadolu insanının başlattığı vicdani duruş ve sivil direniş, emperyalizme karşı verilen anlamlı bir cevaptır. Teröre karşı anne vicdanının harekete geçmesi, terör örgütünün kara propagandalarını boşa çıkartmıştır. Çocuklarımızı terörist yapmak için dağa çıkarmak ne kadar utanç verici ise Diyarbakır’da çocuklarını isteyen analara karşı sessiz kalmak da aynı derecede utanç vericidir. Siyaseti perde yaparak, barış adı altında çocuklarımızı terör örgütü PKK’ya kaçıranlara karşı, çocuklarımızdan vazgeçmeyeceğimizi, annelerin yanında olacağımızı, PKK’nın ve destekçilerinin çocuk ve anne kıyımına sessiz kalmayacağımızı ifade ediyoruz. Çocuklarımızın yeri evleri ve okullarıdır, terör örgütü PKK’nın saklandığı mağaralar değildir.
Çocuklarımızdan anneleri nasıl vazgeçmiyorsa biz de onlardan vazgeçmiyor ve onları okullarında, üniversitelerde öğrenci olarak görmek istiyoruz.”
“ANNELERİN ACILARINI
YÜREĞİMİZDE HİSSEDİYORUZ”
Sivil toplum kuruluşları olarak çocukları dağa kaçırılan annelerin acılarını yüreklerinden hissettiklerini ifade eden Kurt, “PKK’nın çocuklarımızı öldürmesine, çocuktan terörist yetiştirmek için PKK ile ortaklık yapanlara, terör kanını çocuklara bulaştıranlara sessiz kalmayacağız. PKK’nın ve destekçilerinin yaptıkları anne ve çocuk katliamında tarafımız devletimizin, annelerimizin ve çocuklarımızın yanıdır. Diyarbakır’dan yükselen annelerin feryadı, terör örgütünün ve terör örgütü sevicilerinin planlarını bozacaktır. Çünkü terörün boyutu ne olursa olsun, nereden destek alırsa alsın, anne yüreğinin gösterdiği güç karşısında duramayacaktır. Sivil Toplum Kuruluşları olarak bizler de bu annelerimizin yüreğindeki acılarını hissediyoruz. Çünkü bizler de anne-babayız. Kim evladının okulda eğitim görmesi gerektiği halde, eline silah tutuşturularak dağlarda kurban edilmesine göz yumabilir?” diye konuştu.
“ANNELERE GÖNÜLDEN
DESTEK VERİYORUZ”
Annelerin feryadını gönülden desteklediklerini de kaydeden Kurt, “
Halkımızın temsilcisi olan dernek ve vakıfların üst birliği olan platformumuz; medya aracılığıyla ülke çapında, hem terör belasının kökünü kurutacak olan o cesur annelerin feryadına gönülden destek verdiğimizi göstermek için buraya toplandık. Kadın Komisyonları olarak diyoruz ki, kazandığınız hiç bir menfaat bu yanlışınızı maruz görmemize imkan vermez. Başta devlet ve hükümet yetkililerimiz olmak üzere tüm sorumluların gerekli önlemleri almalarını talep ettiğimizi, kamuoyuna saygıyla duyururuz” ifadelerini kullandı.
RAMAZAN DOĞAN
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir