‘Kütahya’yı prangalarından kurtaracağız’

3179

Kütahya Belediye Başkanı Alim Işık’a tebrik, taktir ve teşekkür ziyaretinde bulunan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Kütahya’yı prangalarından kurtaracağız. Teveccühünüzün hakkını vereceğiz, beklentileri boşa çıkarmayacağız” dedi.

“KÜTAHYA TARİH YAZDI”
MHP Genel Başkanı Bahçeli, 31 Mart 2019 yerel seçimleri sonrası kazanılan belediye takdir-tebrik-teşekkür” turu kapsamında Kütahya Belediye Başkanı Alim Işık’ı makamında ziyaret etti.
Bahçeli’ye makamında ağırlayan Başkan Işık, projelerini anlatarak brifing verdi.
Bahçeli daha sonra belediye binası önünde vatandaşlara hitap etti. Kütahya’nın 31 Mart seçimlerinde tarih yazdığını belirten ve desteklerinden dolayı Kütahyalılara teşekkür eden Bahçeli, şunları söyledi: “31 Mart Mahalli İdareler seçimlerinde Kütahya tarih yazdı. Kükremiş sel gibi bendini çiğnedi aştı. Kütahyalı kardeşlerim muazzam bir uyanış hamlesiyle sevdalılarına oy ve onay verdi. Çok şükür Kütahya ehline emanet edildi. Kütahya ışık veren Alim’i ile buluştu. Milliyetçi Hareket Partisi’ne muazzam bir sorumluluk ve görev yüklediniz. Sizlerin sayesinde üç hilal Kütahya’nın burçlarına dikildi. Hepinize müteşekkirim, hepinize şükranlarımı sunuyorum. 31 Mart Mahalli İdareler Seçimlerinden sonra partimizin yönetimine geçen belediye başkanlarımızı “Takdir-Tebrik-Teşekkür” temasıyla ziyaret ediyoruz. Bu vesileyle Söğüt’ten sonraki ikinci durağımız Kütahya’dır. 31 Mart seçimlerinde Milliyetçi Hareket Partisi’ne oy veren, belediye başkan adaylarımızı destekleyen Kütahyalı kardeşlerime yürekten teşekkür ediyorum.”

“KÜTAHYA’YI PRANGALARINDAN KURTARACAĞIZ”
Seçimlerde Kütahya Belediye Başkanlığını kazanan Işık’ın yanı sıra ilçe ve belde belediye başkanlarını da tebrik eden Bahçeli, şöyle devam etti: “Kütahya bize inandı, Kütahya bize itimat etti, biz de ilkeli ve inançlarımıza bağlı şekilde hizmetimizi canla, başla, heyecanla yapacağız. Kütahya’yı prangalarından kurtaracağız. Teveccühünüzün hakkını vereceğiz, beklentileri boşa çıkarmayacağız. Kütahya daha güzelleşecek, daha güçlenecek, daha da gelişecek. Unutmayınız ki, desteğiniz gücümüze güç katıyor, heyecanınız önümüzü aydınlatıyor. Allah hepinizden razı olsun diyorum. Başarmaktan ve Kütahya’yı hak ettiği seviyelere taşımaktan başka seçeneğimiz olmadığını buradan bir kez daha ilan ve ilam ediyorum.”

“KÜTAHYA GÜZELLEŞECEK, GÖNÜLLER KAZANILACAKTIR”
Belediye Başkanı demek yalnızca yol yapan, köprü inşa eden, kaldırımları düzenleyen, şehrin fiziki çehresiyle ilgilenen kişi demek değildir. Her Belediye Başkanımız Milliyetçi Hareket Partisi’nin 50 yıllık emanetini omuzlayan, gelecek on yıllarını omuzlamaya manen yemin eden; ortak acı, ortak anı ve ortak ülküleri imzalarına, kararlarına, hayatlarına mal eden dava insanlarıdır. Belediye Başkanlığı emanettir, nitekim bu emanet büyüktür, mühimdir, kutludur. Bu ulvi emaneti, milliyetçi ruh ve vizyonla milletimizin sinesinde yaşatacak, toplumun en ücra köşelerine tebliğ edecek olanlar 31 Mart seçiminde sandıktan başarıyla çıkan arkadaşlarımızdır. Belediye Başkanlarımızın insanı merkezine alan parlak projeleri hayata geçirerek partimizin farkını göstereceklerine inanıyorum. Kütahya güzelleşecek, gönüller kazanılacaktır. Sokakları tertemiz yapacak, bakımsız hiçbir yer bırakmayacak; parklar, bahçeler, modern alt ve üst geçitleriyle Kütahya’mızı layık olduğu gelişmişlik seviyesine çıkaracak, vatandaşlarımızın hayır-duasını alacak irade MHP’li Belediye Başkanlarıdır.”

“BİZİM GÖNLÜMÜZDE HERKESE YER VARDIR”
“Belediye başkanlarımızın kapıları paylaşmanın, bölüşmenin, kardeşçe muamelenin ve yardımsever anlayışın adresi olmalıdır” diyen Bahçeli, “Bizim gönlünüzde herkese yer vardır. Ayrımcılığa, partizanlığa, dar kadroculuğa, kayırmacılığa ve haksızlığa faziletli ve adaletli yönetimle engel olacağız. Kütahya’da süt içemediği için ağlayan bir bebek varsa, ekmek alamadığı için başını öne eğen nineler, dedeler, analar, babalar varsa, ısınamadığı için küçücük elleri soğuktan çatlayan çocuklarımız varsa, giyecek ayakkabısı olmadığı için ayakları su içinde kalan yavrularımız varsa, Yollarda çamurlar birikmiş, alt yapı iflas etmişse ortada çok ciddi bir sorunla karşı karşıyayız demektir. Artık Kütahya’da bunların hiçbirisi yaşanmayacaktır. Kütahya Belediye Başkanımıza ve diğer Belediye Başkanlarımıza samimiyetle güveniyor, hepsinden çok şey bekliyorum. Her belediye başkanımız şehrinin emini, teminatı, manevi hisarı, gece gündüz muhafızıdır. Medeniyet tasavvurumuza bizzat sahada refakat edecek, bunu tanıtıp anlatacak, “Önce ülkem ve milletim, sonra partim ve ben” ilkemizi yaşatacak olan belediye başkanlarımızdır” diye konuştu.

“ALINAN KÖTÜ MİRASTAN SIZLANMAK YERİNE ÖNÜNÜZE BAKMALI, HEDEFLERİNİZİN PEŞİNDEN KOŞMALISINIZ”
Belediye başkanlarına tavsiyelerde de bulunan Bahçeli, sözlerini şöyle tamamladı: “Belediye Başkanlığına yeni seçilen arkadaşlarımdan özellikle rica ediyorum. Sürekli geçmiş yönetimlerden yakınarak vakit kaybetmek ve alınan kötü mirastan sızlanmak yerine önünüze bakmalı, hedeflerinizin peşinden koşmalısınız. Geçmişteki hataların aynısını yapmak bizim kitabımızda yazmayan bir sapma halidir. Bilelim ki, boş içerikli malumat arzıyla zaman geçiren, devamlı şikayetle avunan ve yerinde sayan yönetimler kaybetmeye mahkumdur. Vatandaşlarımızla empati yapamayan, dertlere deva olamayan, sorun ve şikayetlere kulak veremeyen belediye yönetimlerinin akıbeti biliniz ki kayıptır. Mütemadi ilerleyiş ve irade görülmeden mutlak bir muvaffakiyet vuku bulamaz. İkbal düşkünü değil, siyasi iffet düşkünü olmak lazımdır. Çıkarların ikmaline değil, haysiyetin ifasına, hidayetin ifadesine, hizmetin idamesine dört elle sarılmak önem ve öncelik sıralamasında en önde yer almalıdır.”
Ülke gündemi ile ilgili de açıklamalarda bulunan Bahçeli’ye konuşmasının sonunda Kütahya’ya özgü simgelerden oluşan çeşitli hediyeler takdim edildi.
RAMAZAN DOĞAN
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir