FUAR iPTAL

1229

Kütahya Belediye Başkanı Alim Işık, fuarı, kiralayanların haksız kazanç elde ettikleri ve adına uygun içerikte yapılmadığı için iptal ettiklerini bildirdi.

“HERKES BUNDAN RANT ELDE ETMİŞ”
Işık, gazetecilerin soruları üzerine yaptığı açıklamada, “Fuar iptal edildi. Şuanda ikinci bir emre kadar durduruldu. 45 yıldır yapılmış ama panayırdan öteye geçememiş. Herkes bundan rant elde etmiş. Bizde fuarla ilgili bir talep geldiğinde o tarihte boşsa verin dedik. Arkadaşlarımız gelir tarifesi üzerinden rakamlarla söz konusu talebi değerlendirmiş ve vermişiz. Ama bizden alanlar, bize verdikleri bedelin 3-5 katlarına başka yerlere satmışlar.” dedi.

“ÖYLE YAĞMA YOK”
Fuarın adına uygun bir içerikle düzenlenmediğini dile getiren Başkan Işık, şunları söyledi: “Yöresel Ürünler Festivalinde olmaması gereken lunaparkı koymuşlar, sanatçı getirmişler. Duydum “iptal” edin dedim. Kütahya Belediyesi hiç kimsenin haksız kazanç yeri olamaz. Adam gibi gelecek.
Fuar diye bir şey şimdilik kalmadı. Nasip olursa Eylül ayında kitap fuarı ile başlayacağız, adı neyse içeriği de o olacak. Bizden festival diye alacaksın, belediyeye 50-100 bin lira verip iki tane sanatçı getireceksin paralarını da biz ödeyeceğiz kasa sıfırlanacak, başkaları da buradan para kazanacak.
Öyle yağma yok. Kütahya Belediyesi kimsenin haksız kazanç yeri olamaz. Arenası da, platformu da olamaz.”
RAMAZAN DOĞAN
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir