DPÜ’de Giysi Bankası kuruldu

1815

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı tarafından üniversite öğrencilerinin ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri amacı ile Giysi Bankası kuruldu.
Kütahya Dumlupınar Üniversitesi tarafından ihtiyaç sahibi öğrencilere ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri için Giysi Bankası kuruldu.
Yeni eğitim öğretim yılı ile birlikte hizmet vermeye başlayacak olan Giysi Bankası’ndan Kütahya Dumlupınar Üniversitesi öğrenci kartı olan tüm ihtiyaç sahibi olan öğrenciler yararlanabilecek.
Dünyaca ünlü firmalar ile yapılan görüşmeler sonucunda her türlü ihtiyacın karşılanabileceği Giysi Bankası’ndan öğrenciler elbiseden gömleğe, pantolondan kışlık monta kadar tüm ihtiyaçlarını karşılayabilecekler. Ayrıca hayırsever vatandaşların da bağışlarını kabul edecek olan bankada, veren el ile alan el ayrıca birbirini görmeyecek.

“AMACIMIZ İHTİYAÇ SAHİBİ OLAN ÖĞRENCİLERİN GİYSİ İHTİYAÇLARINI KARŞILAMAK”
Projenin amacının Giysi Bankası adı altında ihtiyaç sahibi öğrencilerin giysi ihtiyacını karşılamak olduğunu söyleyen Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Sağlık, Kültür ve Spor Dairesi Başkanı İbrahim Gürer, “Amacımız proje ile birlikte ihtiyaç sahibi olan öğrencilerimize giysi ihtiyaçlarını karşılamak, hayırseverlerin ve marka firmaların bize ulaştırdığı hiç giymemiş ürünleri ihtiyacı olan öğrencilere bunları aktarmak. İşleyiş olarak da öğrencilerimiz web sitemizden çevrimiçi olarak randevu alcaklar ve o saatte gelerek öğrenci kimliği ile birlikte beş parça ürünü alarak hiç bir ücret ödemen Giysi Bankası’ndan yararlanabilecekler. Herhangi bir ölçüt olamadan başvuru yapan her öğrencimize buradan gelerek ihtiyaçlarını karşılaması sağlayacağız” dedi.

GİYSİ BANKASI HAYIRSEVELERİN DESTEĞİNİ BEKLİYOR
Hayırsever vatandaşların hediyelerini de kabul edecek olan Giysi Bankası’na hiç giyilmemiş ürünlerde kabul edeceklerini söyleyen Gürer, “Evlerinde giymedikleri elbise olsun, ayakkabı olsun hiç giyilmemiş ürünleri nereye vereceğim diye düşünen vatandaşlarımızda varsa, onları da bu hayırlı işe ortak olmaya bekliyoruz. Bize ulaşsınlar bizlerde ihtiyacı olan öğrencilerimize ulaştıralım” diye konuştu.

“GİYSİ BANKASI REKTÖR GÖREN’İN PROJESİDİR”
Hedeflerinin sadece giysi paylaşımı olmadığını dile getiren Gürer, “Biz bunun ismini Giysi Bankası olarak koyduk, ancak bizim amacımız daha büyük çapta giysi ile sınırlı olayan öğrencimizin Kütahya’ya geldiğinde ihtiyaç duyabilecekleri her ne varsa, ihtiyacı olmayandan ihtiyacı olana doğru aracı bir sistem olsun istiyoruz. Ayrıca bu Prof. Dr. Remzi Gören’in bir projesidir. Uzun zamandır üzerinde çalıştığımız bir proje oldu. Çeşitli firmalar ile görüşmeler yaptık ve onlardan bize sürekli destek verebilecekleri yönünde yazışmalar oldu. Olumlu dönüşlerin arından büyük markalardan bize gelen birçok koli geldi ve bu projeye destek çığ gibi büyüdü. Ayrıca Kütahya Kızılay’da bu projede bize destekleri büyük oldu” ifadelerini kullandı.
RAMAZAN DOĞAN
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir